Facebook hesabınız mahkemelik olursa ne olur?

Facebook'un, suç işleyenler için polise hangi bilgilerini gönderdiği de sonunda internete düştü!

  • Zeynel A. Öztürk

Polisler, suçlu bir kişinin Facebook detaylarını istediğinde sosyal ağdan onun hakkında neler öğreniyorlar? Bu sorunun cevabı, mahkemelik olan Philip Markoff'un hesap detaylarının Boston polisi tarafından yayınlanmasıyla ortaya çıktı.

Boston gazetesi The Boston Phoenix, Facebook'un polise gönderdiği belgeleri ve davayla ilgili bilgileri yayınladı. Böylece Facebook'un duvar gönderilerinin, gönderileren fotoğrafların, şüphelinin etiketlendiği fotoğrafların, özel mesajların, ayrıntılı oturum açma bilgilerinin ve IP adreslerinin, ayrıntılı bir arkadaş listesinin kağıda yazdırılmış bir çıktısını sağladığı göze çarptı.

Bir suç işlediğinizde polislere Facebook'tan hakkınızda nasıl bir belge gideceğini merak ediyorsanız, The Boston Phoenix'in blog'una göz atabilirsiniz.

Okuyucu Yorumları

Toplam 3 Yorum

Facebook ztn bir "arkadaşlık sitesi" içgüdüsüyle hazırlanmış bir proje değilki.Sadete gelirsek Bu Çok Normal.

Facebook bir arkadaş haberleşme sitesi veya oyun sitesi değildir. İnsanların bilgilerini kendi rızaları ile verdikleri 007 beleş masrafsız bilgi toplama sitesidir. Sponsoruda bilfiil ABD dir. Masrafsız tarafından dünyayı izliyorlar. Birileride oyun oynadığını zannediyor

facebook dünyayı fişlemek için kurulmuş gizli bir oluşumdur.

Altında amerikanın her şeyi kontrol edip, her şeyden haberdar olma takıntısı nedeniyle var olmuştur

aynı uyduları gibi,

aynı amerikadaki, insanlar üzerinde gizli deneyler yapan labrotuvarlar gibi.

Sen de yorum yaz