Facebook'tan yeni tasarım sinyalleri!

Uzun zamandır tasarımını koruyan Facebook, yepyeni bir tasarım için hazırlanıyor olabilir!

Yeni tasarımdan ilk sinyal!

Facebook, geçtiğimiz gün ilginç bir hamlenin daha altına imza atarak, Medium'un ve Readability'nin kurucuları Teehan + Lax'ın tasarım ekibinin bir kısmını bünyesine kattı. Ancak bu hareketin bir "ele geçirme" olmadığını belirtmek gerekiyor. Teehan + Lax firması, Facebook bünyesine katılmayacak. Ekibin sadece bir kısmı Facebook'a katılacak ve firma da kapanacak. Bu durum, Facebook severler için önemli çünkü, tasarım ekibine gelen bu yeni kanla beraber, popüler sosyal ağın bir tasarım değişikliğine yönelmesi söz konusu olabilir.

Teehan + Lax'ın iki büyük platform tasarımı da minimalistik ve kolay anlaşılır bilgi blokları üzerine odaklanmakta. Her iki platform da oldukça güzel tasarımlara sahipler ve minimalizmi temel alıyorlar.

Facebook'un da minimal bir yaklaşımdan faydalanabileceğine ise kesin gözü ile bakabiliriz. Şu anda adeta bir karmaşa içinde bulunan sayfa, yeni bir düzene ihtiyaç duyuyor ve yeni bir düzenleme, kullanıcıların sosyal ağı bir kez daha merkezleştirmelerine sebep olabilir.

Bir kez daha belirtmekte fayda var; bütün Teehan + Lax ekibi Facebook'a katılmıyor. Firmanın sadece ana isimleri bu geçişi gerçekleştirecek fakat tam sayı henüz belli değil. Kesin olan tek şey, ana ekibin geçişi yapacağı ve firmanın da kapatılacağı.

Tabii ki sonuç ne olursa olsun, Facebook takımına yetenekli yeni isimler katılacağını ve bu durumdan Facebook'un oldukça avantajlı olarak çıkacağını söyleyebiliriz...

Okuyucu Yorumları