Facebook, nefret edilen şirketlerden

Facebook'un bir gün en çok nefret edilenler listesinde ilk ona gireceği aklınıza gelir miydi?

  • Melik Arslan
Facebook, nefret edilen şirketlerden...
Facebook, eskisi kadar sevilmiyor

750 milyonun üzerinde kullanıcısı bulunan, dünyanın en büyük sosyal ağı olan Facebook, Amerika'da nefret edilen ilk 10 isim arasına girdi.

Amerika Müşteri Memnuniyeti İndeksi (ACSI) tarafından ABD'de en çok nefret edilen 10 şirket arasına giren Facebook, yanında büyük bankaları, havayolu şirketlerini ve tabii ki enerji ve iletişim kuruluşlarını bulunduruyor.

ACSI yetkilisi David Van Amburg ise konu hakkında şöyle bir açıklamada bulundu: "İlk 10'daki şirketler fazla rekabet içinde olan şirketler değil. Listenin alt sıralarında kalan şirketler ise yemek veya giyim sektöründe bulunan şirketler olduklarından müşteriyi memnun etmek içine ellerinden geleni yapmak zorundalar. İşte bu yüzden listede alt sıralarda bulunuyorlar."

Facebook'un en çok nefret edilenler listesinde 10. sırada yer almasının nedeni olarak yapılan şikâyetler ve skandallar, uyarmadan sıkça arayüz tasarımı değişimi ve "yanlışlıkla" hesap veya içerik silinmesi gösteriliyor. Bunun yanında diğer şirketlerin sevilmeme nedeni genel olarak fiyatları yükseltirken içeriği azaltmak olarak belirtiliyor.

Okuyucu Yorumları

Toplam 7 Yorum

benim ilk 10 listemi ttnet tek başına doldurur.

evet sayfamın üye sayısını asansöre çevirdi, grubum ise silinmiş. saçmalık!

e tabi ki herşey gibi birgün facebook unda sonu gelecektir.bu işten tek kârı olan tabi ki site sahibi.kazandığı para ile dünya zenginleri arasına girdi bir anda.bence siteyi kapatsında gereksiz

aynen bende nefret ediyorum :D

Benim ilk 10 listemin 3. sırasında

"fiyatları yükseltirken içeriği azaltmak"

Aklıma direk EA geldi şimdi...

Facebook kadar gerzek başka site görmedim.

Sen de yorum yaz