Facebook: Sonunda kurtuluyoruz

Yeterince uzun zamandır Facebook kullanıcılarının canını sıkan bu özellik sonunda gidiyor...

Facebook: Sonunda kurtuluyoruz

Anlaşılan Facebook kullanıcılarından gelen yoğun taleplere daha fazla tepkisiz kalamayacağına karar verdi ve can sıkıcı sponsorlu haberler özelliğine son verdiğini açıkladı.

Facebook, sitede karşımıza çıkan pek çok reklam biçiminden vazgeçiyor. Şu an kullanımda olan 27 farklı reklam biçiminin neredeyse yarısı bundan sonra kullanılmayacak. Farklı pencerelerde görüntülenen reklamlar çok daha az sayıdaki pencerede birarada görüntülenecek. Böylece arkadaşlarınızın onları "kafalamaya" çalıştığınızı düşünmelerine yol açan reklamlardan kurtulacağız. Bazı reklamcılar, bu gelişmenin kullanıcıları çok memnun edeceğini ama reklam verenlerin o kadar da sevinmeyeceğini düşünüyorlar. Facebook ise reklam oluşturma sürecini hızlandıracak olan düzenlemenin hem reklam verenler hem de kullanıcılar açısından olumlu sonuçlar doğuracağını iddia ediyor. Kullanıcı paylaşımlarını andıran yeni reklamların daha fazla tıklanacağı ve reklam verenlerin daha fazla ilgi çekmesini sağlayacağı düşünülüyor.

Ne olursa olsun, şimdilik sponsorlu haberlerden kurtulacağımız için sevinebiliriz. Yerine gelen sistemin nasıl sıkıntılara yol açacağını ise zaman gösterecek.

Ender Duman

Okuyucu Yorumları

Toplam 5 Yorum

Bütun bunlar tamamda, sayısız kullanıcı(ben dahil) tarafından hiç sevilmeyen Zaman Çizelgesini kaldırıp eski arayüze dönseler? :-/

@10 Haz 2013 15:58 Ondan dönmezler. Yasal olarak senin hakkındaki verileri 2 yıl sonunda tamamen silmeleri gerekiyor. Ama o özellik sayesinde, günü geldiğinde önüne konsun diye tüm bilgilerini sonsuza kadar saklayabilecekler. Google, Apple ve Facebook dünya insanları fişlemede liderlik için çabalıyorlar.

@10 Haz 2013 15:58 Bir süre sonra zaman tüneli yerine başka birşey gelir.Belki daha güzel olur.Ama ben zaman tünelinden memnunum.

Allah Allah, facebook ta erklam mi varmis? Flashblock+ ghostery + Adblock plus a tesekur etmek lazim demek ki. :D

Google plus forever

Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir