Facebook'ta yazdıkları başına iş açtı...

Bir "ne yazdığınıza dikkat edin" vukuatı daha. Bu kez başrolde Facebook var...

Bir genç kız Facebook yüzünden hüküm giyiyor!
Worcestershire İngiltere ortalarında bir şehir!

Daha önce sizlere bir gencin intihar edişini web kamerası ile internet dünyasına ileterek aslında olmayan bu olayı olmuş gibi gösterişini konu alan haberimizi iletmiştik.

Bu sefer de bir genç kızın Facebook üzerinden tehditleri sonucu hüküm giymesi gibi bir durum söz konusu. 18 yaşındaki Keeley Houghton Facebook'ta, Emily Moore adlı kişiyi öldüreceğini yazınca 3 aylık bir süre zarfında Akıl ve Ruh Sağlığı Hastanesi'nde gözetim altında tutulmasına karar verildi.

12 Temmuz'da Facebook durumunu "Keeley Emily'i öldürecek. O adeta bir aktris. Kendini özgürlük anıtı sanıyor lanet olası." bu şekilde değiştiren Houghton daha ağır ifadelerde de bulunuyor.

Worcester hâkiminin duyumları olayın başlangıcını söyle ifade ediyor. The Vaults adlı kafede Emily Moore yanlış başına bir masada oturuyordu. Houghton Emily gördükten sonra hemen bitişiğindeki masaya geçti ve Emily'e dönerek"Sen Emily Moore'sun değil mi? Seni kucaklamamı ister misin?" diyerek rahatsız etmeye başladı. Emily ise onu yalnız bırakmasını yoksa polisi arayacağını söyledi. Fakat Houghton durumdan endişelenmemiş olacak ki "Sana polisi araman için bir şey vermemi ister misin?" diyerek restleşti.

Yaşananlar aslında ilk değilmiş...

Polis kayıtlarından aslında bu olayın ilk olmadığı anlaşılıyor. 4 yıl önce Houghton, Moore' a karşı sürekli kaba kuvvet kullanmak isterken, evinin kapısını tekmelerken göz altına alınmış. Mahkeme yetkilileri Houghton'ın gece içkili iken ölüm tehditleri içeren cümleler kurduğunu, sabah uyandığında ise bunların tek bir kelimesini dahi hatırlamadığı kanaatine vardı. Fakat polis araştırmalarına göre saat 12 Temmuz saat 16:00 dolaylarında tehditleri Facebook durum bilgilerine koyduğu ve 24 saat oradan kaldırmadığı ortaya çıktı.

Durumdan dolayı pişmanlığı ifade eden Houghton bütün yapmak istediğinin özür dilemek olduğunu dile getirdi.

Yaşar Tuna Zorlu

Okuyucu Yorumları

Toplam 14 Yorum

Direk hapis cezası cerşlmesi gerekiyor bence.

Sapık insanlar her yerde sapık. İnternet ya da gerçek dünya pek bir şey farkettirmiyor.

Adamın eşinin özel fotoğrafını yayınlarken fotoğtaf sahibinin değil Facebook'un malı, bilmemne videosu olunca kızın malı.
Hani Facebook'undu hepsi, Facebook yargılansın o zaman o kızın yerine şimdi...

Facebookta Emily Moore diye arattırınca 500 kişiden fazla sonuç çıkarıyor :)

sapıklardan nefret ediyorum lütfen iradesine sözünÜ geçiremeyip kendine aşağılık durumuna düşürenleR TEDAVİ OLUN VE İNSAN OLARAK TOPLUMUN GÖZÜNDE DEĞERİNİZ OLSUN KENDİNİZE BU İYİLİĞİ LAYIK GÖRMÜYOR MUSUNUZ SİZ ????????????????????????????????????????????

aslında bütün erkekler ve kızlarda sapıklık vardır.içindeki bu hissi dışarı vuranların adıdır sapık.herkes normalde birer poatansiyel sapıklığa yatkındır sapıklardan nefret ediyorum diyen bile.ha kimisi çok efendi durur başbaşa kaldığın zaman en iğrenç fantezileri olur.kimisi kaşardır ama ileri gidilmesini sevmez.herkeste bir miktar var.sende bile.

bnmde bazen boyle sınırıma kadar gelıor ama bunu dısa vurmamaya ozen gosterıorum ama kızlar hepınız ıcın konusmuyorum ama aranızda olelerı varkı ınsanı gercekten gıyımıyle, kusamıyla, bazende davranıslarıyla tahrık edıor. sahsen bn bunu yasayarak bazen cekıorum ama bnm bu hareketlere karsılık, bı davranıısım sapık olarak algılanıor lutfen aranızdakılerı uyarın sızlerde ıstıkrarlı davranmaya gayret edın sonra sapık damgasını yapıstırıonuz bız erkeklere...

Adamın eşinin özel fotoğrafını yayınlarken fotoğtaf sahibinin değil Facebook'un malı, bilmemne videosu olunca kızın malı.
Hani Facebook'undu hepsi, Facebook yargılansın o zaman o kızın yerine şimdi...

asla sapıklın önüne gecemeyiz zaman gectikce insanlar dehişiyo kıyamet yaklaştı benim görüşüm de

ben de katılmak istiyorum almıyorlar

valla bu sapıklar yüzünden dünyamız ilerlemiyor git gide bu dünyada yalanlaşıyor (YALAN DÜNYA)

Havası batsın,kız görünce merhaba demek istemiş ne var bunda.Sapık
düşüncesi olanlar herkezi sapık sanır.

bunu bilir bunu söylerim:herzaman heryerde dikkatli konuşacaksıııııın...bir atasözü:DİLİM,GİYDİRİR BANA KİLİM...:)

bızım ınsanlarımız doyumsuz oldugu surece sapıkların onune gecemeyız.ınsanların ıcınde allah korkusu kalmamıskı.

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir