Facebook'tan çıkma zamanı geldi!

O gün, bugündür! Peki ama Facebook'tan kaç kişi çıkacak? İşte cevabı olan şaşırtıcı sayı...

  • Ali Güngör
Facebook'tan çıkma günü geliyor!
Bugün Facebook'tan çıkma günü

Facebook'un gizlilik ayarlarının değişip durması, yapılan büyük hatalar ve dahası duyarsız açıklamalar kullanıcıları çıldırttı.

500 milyon kullanıcıya sahip Facebook'ta bir dalgalanma oldu ve siteyi terketmeyi düşündüğünü söyleyen insanların sayısı arttı. Daha önce memnuniyetsizlik site tasarımındaki değişikliklerdi ama Facebook geri adım atmamıştı.

Bu defa işler farklı yürüdü ve Facebook yöneticileri "Biz değiştik" diyerek basit, kullanışlı ve işe yarar gizlilik ayarları için söz verdi. Facebook hesabını açanlar şu an yeni ayarları görebiliyorlar.

Peki bu değişiklik işe yaradı mı? Kaç kişi Facebook'u bırakacak? İşte cevaplar...

İşte büyük güne katılan kişi sayısı

Sophos araştırması, kullanıcıların yüzde 60'ının çıkmayı düşündüğünü gösteriyordu. Ancak bu değişiklikten midir, yoksa kullanıcıların "düşünmekle" kalmasından mıdır bilinmez, Quit Facebook Day isimli etkinliğe katılacağını belirten kişi sayısı oldukça az.

31 Mayıs tarihli etkinlikte Facebook'u terkedeceğini söyleyen kişi sayısı şu an sadece 24.000 civarında. Bu da Facebook kullanıcı sayısının yüzde değil, binde biri bile değil. Elbette kaç kişini çıkacağını etkinlik tamamlandığında ve 31 Mayıs geride kaldığında göreceğiz.

Bağlantı: Quit Facebook Day

Okuyucu Yorumları

Toplam 11 Yorum

400 milyon kullanıcının yanında 24bin facebooka fazla koymaz

Bu iş birazda Microsoftun Windowsuna benziyor. Kimse memnun değil bir çok özelliğinden. Kullanıcıların tamamına yakını en az bir yada bir kaç noktasına gıcıklar. Fakat % 97 gibi bir rakam dünya üzerinde windows kullanmakta. Her ne kadar bu kişilerde facebookun bazı konularından rahatsız olsalarda sırf başkalarının bilgilerini görebilmek adına facebooku terketmiyorlar.

bir noktada da güvenlik işi facebooktan önce sizin elinizde. Ev adresinizi, kredi kartı bilgilerinizi, yada başkalarının bilmemesi gerektiğini düşündüğünüz bilgileri orada paylaşmazsanız güvenlik sorunuda olmucaktır. Şahsen benim sadece adım soyadım ve doğum tarihim mevcut facebookta. Daha fazlasını tanımadığım insanların bilmesine gerek yok o yüzden yazmadım, zaten beni tanıyanlarda onları biliyorlar. Hangi şehirden olduğıumu yazmamış olmama karşın bir kişide çıkıpta sen hangi şehirdeydin demedi zira facebook un konsepti gereği beni tanıyan insanlar mevcut orada.

facebook kullanmıyorsam napcem

Kesinlikle çıkacağım.!

benim bir tanıdığım var. internete girdiğinde yaptıklarını anlatayım. msn i açar, google ye girer. google ye facebook yazar ve siteye girer. sonra kız profillerine bakar. bu kadar, baktığı kızlara mesaj atar ya da onları direk ekler ve eminim böyle birçok insan var. böyle olduğu sürece türkiyeden çıkan kişi sayısı ok çok az olur.

facebook dahada büyür bu engellenemez..hatta arama motoru eklerlerse google kalıtesınde siler süpürür ortalığı ..ınternet trafiginin %35 ini(google kaynaklı bilgi)yönlendiriyor adamlar ...

bugün çıktım.

"CHIP Online Ziyaretçisi yazmış:
facebook kullanmıyorsam napcem
Dün 18:08"

Önce kaydol, sonra da çık :)

Ben müslümanlıkla ilgili yüzsüzlüklerinden ötürü dondurmuştum zaten...

Şimdilik çıkmayı düşünmüyorum.

400 milyon kullanıcının yanında 24bin facebooka fazla koymaz
-----------
Facebook cok abartilmis durumda. Kayitli olan her kullanicinin neredeyse 3 hesabi olan yari sanal yari gercek bir sosyal ag. Özellikle zynga oyunlari ile facebooku ayakta tutuyor. Eger zynga kendi sosyal toplulugunu baslatirsa bu facebookun sonu olur. Dunyada hic bir sosyal site 10. yilini göremedi. Biz zamanlarda myspaceler vardi. Yarin kimse facebookuda hatirlamaz.

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play

İlginizi çekebilir