Facebook'tan gezintiye göre reklam

Facebook'da yakında hizmete açılacak bu özellik, gizliliğe önem verenlerin pek de hoşuna gitmeyecek!

Facebook'tan gezintiye göre reklam

Sosyal ağ sitesi Facebook, yakın bir zamanda dolaştığınız web sitelerine göre reklam gösterecek.

Facebook Exchange adındaki reklam özelliği, tarayıcınızdaki çerezlere göre reklamcıların reklam verebilmesine izin verecek. Örneğin bir seyahat şirketinin web sitesini ziyaret ettiğinizde ancak herhangi bir satın alma yapmadığınızda, Facebook'u bir dahaki ziyaretinizde arattığınız uçuş ve otellerle ilgili reklamları görebileceksiniz.

Reklamcılar, gerçek zamanlı başvuru yapabileceklerinden reklamlar oldukça spesifik ve zamana duyarlı olabilecek. Facebook, yeni işlev kapsamında reklamcılarla herhangi bir kullanıcı verisini paylaşmayacağını ve istendiğinde işlevin kapatılabileceğini söylüyor. Facebook Exchange, önümüzdeki haftalarda kullanıma açılmaya başlanacak.

Zeynel A. Öztürk

Okuyucu Yorumları

Toplam 8 Yorum

chrome da ghostery eklentisini yükleyin istediğiniz çerezlerden kurtulun.

gizlilik ihlali yok gibi,şimdilik.porno çıkarsa tabi tuhaf olur

Bu durumların ilacı ADBlock Plus eklentisi....

iyide hiç bir reklam unsurunu görmek istemeyen izlenmek istemeyenlerin hakları ne olacak....reklam verenler, siteler benim her hareketimi izlicek ne anladım internetin özgürlüğünden..resmen dünya fişleniyor...herkes kontrol altında.reklam verenler perdesi altında istihbarat servisleri resmen bilgi ediniyorlar....

Buda demektir ki Face de sapıttı reklam için kullanıcılarını satıyor.. Eee kendisi kaybeder :))

@TonyKeLzo en gereksiz işlerde rekor kuram türkiyem evlatları bu illetten zor kurtulur. akşama kadar face de dedikodu yapmaktan başka birşey yapmıyorlar. keşke dediğin gibi olsa. bu illetten kurtulsalar.

en sağlamı faceboktan kurtulmak. adı üstünde book. üye olmadım, olmuyorum, olmayacağım. beni çok merak eden gerçekten ihtiyacı olan birileri varsa beni bulur zaten, bende onları. bırakın şu saçmalıkları artık.

hap reklamları erotik reklamlar dolar artık kullanıcılara :), kullanmamak ayrıcalıktır.

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir