"Facebook'u kullanmayanlar katil olabilir!"

Facebook hesabı olmayanlardan veya onu kullanmayanlardan mısınız? Bu garip iddia sizi kızdıracak!

"Facebook'u kullanmayanlar katil olabilir!"

Bugün 955 milyonun üzerinde kişi Facebook'u aktif olarak kullanıyor. Peki neredeyse herkesin Facebook hesabına sahip olduğu bu zamanda onu kullanmayanlar, suç işlemeye daha yatkın olabilirler mi? Alman web sitesi Tagesspiegel.de'ye göre suçtan fazlası da var: Facebook kullanmıyorsanız, seri katil olma ihtimaliniz daha yüksek.

Alman sitenin iddiası kulağa saçma gelse de, siteye göre bunun bazı nadir durumlarda gerçek olabildiğine dair işaretler var. Örneğin Norveçli keskin nişancı seri katil Anders Breivik, Facebook yerine MySpace'i kullanıyormuş. Aynı şekilde John Holmes'un da Facebook'u kullanmadığı söyleniyor. Bu suçluların çevrimiçi olarak kendilerini göstermek istememeleri, şiddet suçları ile bağdaştırılıyor. Geçen sene Richard E. Bélanger tarafından yapılan bir araştırma ise sosyal medyada yer almamanın depresyon gibi ruhsal hastalıklarla ilgisi olduğunu iddia etmişti.

Sosyal ağlarda olmamak ile suçlu olmanın bağdaştırılması açıkçası bize oldukça saçma geldi. Yine de neredeyse herkesin bulunduğu bir ortamdan uzak olmak, zaman zaman bir şeyleri gizlediğiniz yorumlarına yol açabilir.

Zeynel A. Öztürk

Okuyucu Yorumları

Toplam 30 Yorum

Durun ben bi adama , karşılıklı durum beğenilir , ekleme abone ol felan diye mesaj atayım da bi daha girebiliyo mu face e felan

çoookk saçma hatta oldukçada aptalca bir yaklaşım bu :)))

saçmalıktan başka bişey değil ben kullanmıyorum katilim şimdi hemi te allahım yaa

eskiden facebook mu vardı Allahım ya Rabbim..

Tasarlanmış hayatlar, toplum mühendisliği, beynini kapatmış furya ve trendlerle yaşayan insanlar; Hala kendi beynini kullanabilen insanlar için hayat gitgide sinir bozucu, hatta acı verici olmaya başladı. Bu nedir şimdi? 955 milyon bağımlı olunca, bağımlılık normalleşiyor, bağımlı olmayanlarda psikopat oluyor öylemi? Manyaklığın zirve yaptığı bir psikolojik savaşmı yoksa bu? Yeni bir insan türünün inşasımıdır? İyice canım sıkılmaya başladı.

bunu söyleyen deli facebook son dönemde zarara uğruyor ya amaçları biraz daha insanları üye yapmak

adamların anlatmaya çalıştıkları aslında suç işleyenler facebook kullanmıyor kullanmayan herkes suçlu demiyorlar

titreyerek güldüm :=)

Evet ben facebook kullanmıyorum, tetikçiyim. Ne kadar dogru bi ön yargı yapmıslar takdir ediyorum.

he her google+ kullananda geek zaten.

artık işin şayzesi çıkmış

İnsanları böyle haksız töhmet altında bırakan densizlerin de manevi anlamda eşcinsel olmaları olası, bence böyle iddialarda bulunanlar da bilimsel olarak araştırılmalı.

Kendini gönüllü olarak fişletme sitesi Facebook.

evet ben facebook açmadan önce katildim zaten hatta doğar doğmaz katil olarak doğuyoruz facebook hesabımız yok ya .s

sacmalıgın kralı bu face denen ıllet ıpını koparan orda !!! uzak durun derım

benim facebook um yok katilde değilim hele seri hiç değilim

bende piskopatmışım. öğrendiğim iyi oldu

çok saçma bir iddia facebook kullanıpta seri katil olanlar ne olacak?

illa ki her insanın bir yere kayıt olması gerekmiyor internette zaten her insanın kimlik no su var artık arandımı bulunuyor bu garip bir teshiş alman polisinin hüsnü kuruntusu bir insan içindeki hislerine göre hareket eder yaşamına verdiği kimlik ne ise özel hayatına verdiği kimlik farklıdır, kimin ne olduğu belli olmaz arkadaşlar o yüzden böyle saçmalıklara inanmayın dünyada ki ahlak bozulmuş bunlarla uğraşacaklarına insanların adabını düzeltsinler.

bu haberi okuyunca katil olucam....

Facebook yerine MySpace Bu saçma.Diğerine gelince oda yanlış.BİTTİ!

Facebook'un pupüleritesini kayıp edeceği günü iple çekiyorum.

kaçın benden facebook kullanmıyorum.. arkadaşlarımda kullanmıyor resmimiz altta. ( en sağdan 2. taraftaki benim ) (-.-(-.-(-.-)-.-)-.-)

Face Hesaabım var ama resmimi felan kaldırdım yaani neredeyse hiç kullanmıyorum.Facebook un Ceo sundanda face in kendisindende gıcık kapıyorum.Kullanması zor, çok kullanışsız. Burdaki yorumları okumadım bile,sadece bir kaç taanesini okudum; "Face in popülaritesini kaybedeceği günü iple çekiyorum" diyen arkadaşı destekliyorum.

Bir de facebook kullanıpta seri sapık olanlar var onlara ne diyeceksiniz onlar ileriye dönük daha tehlikeli bence...

ee benim babam da facebook kulanmıyor seri katilmi oldu şimdi :)) haha bukadar saçma bişey olmaz ya o zaman facebook yokken herkes seri katilmidi :))

Palavra. Laf olsun torba dolsun.

son çırpınışlar başladı

Saçmalıktan da öte bir şey.

aynı sen .çünki sen de saçmasın hatta hayattta mhepimiz saçmayız

Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir