Facebook yaşamak için nasıl değişmeli?

Facebook artık rakipsiz değil. Peki rakiplerine boyun eğmemek için neler yapmalı? İşte 5 öneri...

Facebook nasıl değişmeli?
Facebook'ta kullanıcılar yığılan davetlerden şikayetçi

Facebook zarar ediyor ve bir kayıp giderse MySpace gibi zora düşebilir. Facebook, kullanıcıların da da istediği doğru değişiklikleri yaparsa internetteki en önemli şirket haline gelebilir. Nasıl mı? İşte bu konuda ortaya konulan fikirler:

Dahili spam probleminin çözülmesi
Kullanıcılara gelen türlü daveti otomatik olarak reddetme seçeneği verilmeli. Posta kutusuna yağan reklamlar kadar rahatsız edici olan bu ıvır zıvır uygulama davetleri, kullanıcıların her gün sürüyle uyarıyla karşılaşmasına yol açıyor. Bu özellik ile Facebook kullanımındaki en büyük sıkıntı giderilebilir.

Tek tuşta dost eklemek
Facebook'un cep telefonları için olan uygulamasında ki bir tuşla, Bluetooth üzerinden odadaki insanları Facebook'a eklemek mümkün olmalı. Karşılıklı olarak birer tuşa basarak Facebook üzerinden kolayca arkadaş olunabilmesi, kartvizitin yerini alabilecek bir uygulama olur.

Bu tarz bir uygulama iş toplantılarında ve partilerde, sosyal her türlü buluşmada insanların birbirini hemen ekleyebilmesini sağlayacaktır. Herkesin birbirini böyle eklemesi de Facebook hesabı olmayan kullanıcıları bir hesap açmaya zorlayacaktır.

Okuyucu Yorumları

Toplam 10 Yorum

Bir kere kesinlikle kullanıcıların tepkisini dikkate almalı. Oylama yapmışlardı ve %96 gibi cok büyük bir oran Anasayfa dizaynını ve Facebook dizaynını beğenmemişti. Bu konuda adımlar atacağız dediler, yumurtadan Lite Facebook cıktı. Kesinlikle bu dayatmacılıga son vermeliler. Yoksa bu krallik 2-3 sene sonra coker.

Peki Facebook da bu önerileri alacak mı? :)

Tabi canım. Adres defteri olsun da bütün bilgilerimizi, adresimizi, numaramızı Facebook ele geçirsin. Hayatımız Facebook olsun. Umarım şu aptal site bu gidişle yok olur, insanlar da böyle şeylerle uğraşmaz.

bence kapansın gitsin 2 ay aç aarkadaşlarını bul kapa gereksiz çöpçatan site vari olması çok manasız çökücek o krallık çökücek..

windows live messenger'ı biraz daha geliştirirlerse facebook macebook kalmaz ortalıkta. İnsanların alışkanlıklarını değiştirmesi zor, bu nedenle facebook daha fazla büyümeden msn'i geliştirmeleri lazım.

Youtube'u açıp facebook'u kapatsınlar iyi bir fikir bence :) boşuna uğraşmayalım her formattan sonra host dosyasıyla falan :)

insanlarımız o kadar gereksiz seylerle ilgilenmeye basladı ki. nereye gidiyor bu dünya. facebook da vakit gecirecegine ilim ve insanlıga yararlı birseyler yapmak gerekiyor bence.

zeki müren de facebook a katılsın ordan bizi görsün

msn e kız msn i yazınca msn gelmiyor ama facebook a bi kız ismi yazınca kız cıkıyor o yüzden facebook msn i devirir :)))))

by_rebel yazmış:
windows live messenger'ı biraz daha geliştirirlerse facebook macebook kalmaz ortalıkta. İnsanların alışkanlıklarını değiştirmesi zor, bu nedenle facebook daha fazla büyümeden msn'i geliştirmeleri lazım.

facebookta görntülü görşme geliomşş :) bi bu eqsiqti yani

Sen de yorum yaz

 


Bu konuda okuyacaklarınız
CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir