Facebook yaşamak için nasıl değişmeli?

Facebook artık rakipsiz değil. Peki rakiplerine boyun eğmemek için neler yapmalı? İşte 5 öneri...

  • Ali Güngör

İnsanları buluştursun...

İnsanları buluştursun...
Facebook ne yönde ilerleyecek? Daha doğrusu ilerleyecek mi? Ölecek mi?

Neredesin?
Nokia geçtiğimiz hafta bazı akıllı telefonlarının, Nokia tarafından geliştirilen bir uygulama aracılığıyla yapabildiklerini duyurmuştu. Bu uygulamanın Facebook'taki durum güncellemesinde kullanıcının nerede olduğunu yayınlayabileceğini belirtmişti.

Yer bilgisi gerçekten de önemli bir özellik ve pratikteki kullanım alanları çok zengin olacaktır. Elbette Facebook bu tür yazılımları kendisi geliştirse ve sistemin dahili bir parçası haline getirse taşlar yerlerine çok daha iyi oturur. Hatta kullanıcılara gezdikleri bölgedeki restoranların ve alışveriş merkezlerinin reklamı gösterilebilir.

Böyle bir özelliğin kullanıcı kontrolünde olması gerektiğini ise söylemeye gerek bile yok. Görüşmek istediğiniz insanlar sizin nerede olduğunuzu görebilmeli.

Sonuç
Elbette daha pek çok değişiklik yapılabilir. Bunlar Facebook'u daha da güçlü hale getirirken, kullanıcılar için vazgeçilmez bir araç olmasını sağlayabilir. Burada sıralanan değişiklikler Linked-in, Plaxo, DubMeNow, Gmail ve benzeri hizmetlerden kullanıcı çalabilir veya tamamen gereksiz kılabilir.

Okuyucu Yorumları

Toplam 10 Yorum

Bir kere kesinlikle kullanıcıların tepkisini dikkate almalı. Oylama yapmışlardı ve %96 gibi cok büyük bir oran Anasayfa dizaynını ve Facebook dizaynını beğenmemişti. Bu konuda adımlar atacağız dediler, yumurtadan Lite Facebook cıktı. Kesinlikle bu dayatmacılıga son vermeliler. Yoksa bu krallik 2-3 sene sonra coker.

Peki Facebook da bu önerileri alacak mı? :)

Tabi canım. Adres defteri olsun da bütün bilgilerimizi, adresimizi, numaramızı Facebook ele geçirsin. Hayatımız Facebook olsun. Umarım şu aptal site bu gidişle yok olur, insanlar da böyle şeylerle uğraşmaz.

bence kapansın gitsin 2 ay aç aarkadaşlarını bul kapa gereksiz çöpçatan site vari olması çok manasız çökücek o krallık çökücek..

windows live messenger'ı biraz daha geliştirirlerse facebook macebook kalmaz ortalıkta. İnsanların alışkanlıklarını değiştirmesi zor, bu nedenle facebook daha fazla büyümeden msn'i geliştirmeleri lazım.

Youtube'u açıp facebook'u kapatsınlar iyi bir fikir bence :) boşuna uğraşmayalım her formattan sonra host dosyasıyla falan :)

insanlarımız o kadar gereksiz seylerle ilgilenmeye basladı ki. nereye gidiyor bu dünya. facebook da vakit gecirecegine ilim ve insanlıga yararlı birseyler yapmak gerekiyor bence.

zeki müren de facebook a katılsın ordan bizi görsün

msn e kız msn i yazınca msn gelmiyor ama facebook a bi kız ismi yazınca kız cıkıyor o yüzden facebook msn i devirir :)))))

by_rebel yazmış:
windows live messenger'ı biraz daha geliştirirlerse facebook macebook kalmaz ortalıkta. İnsanların alışkanlıklarını değiştirmesi zor, bu nedenle facebook daha fazla büyümeden msn'i geliştirmeleri lazım.

facebookta görntülü görşme geliomşş :) bi bu eqsiqti yani

Sen de yorum yaz

 


Bu konuda okuyacaklarınız
CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir