Facebook'tan alışveriş devri başlıyor!

Sosyal ağ devi Facebook, mobil uygulaması içinden artık bunu da yapabilmemizi sağlayacak!

  • Onur Seven
Facebook'tan alışveriş devri başlıyor!

Facebook, kendi uygulaması içerisinden alışveriş yapılmasını sağlayacak birkaç yeniliğin testine başlanacağını duyurdu. Sosyal ağ devi, önümüzdeki haftalarda "insanların tek bir yerden ürünleri daha kolay keşfedebileceği, paylaşabileceği ve satın alabileceği" alışveriş bölümünü test edeceğini bildirdi. Ayrıca kullanıcılar yakında satın almak için satıcının web sitesine gitmeden önce "hızlı yükleme, tam ekran deneyimi" ile ürünlere göz atmalarını sağlayacak reklamlar da görebilecekler.

Bu hamle muhtemelen Facebook'un perakendeciler için attığı son adım olacak. Şirket zaten kullanıcıların siteden çıkmadan doğrudan ürün satın alabilecekleri "buy" (satın al) butonunu bir süre önce test etmişti.

Şirket tarafından yayınlanan blog yazısında, insanların Facebook'a sadece arkadaşları ve ailesiyle bağlantı kurmak için gelmediğini, ürün ve markalar için de sosyal ağı ziyaret ettiği ifade ediliyor. Şirket ayrıca insanların neredeyse yarısının aktif olarak ürünlere bakmak için Facebook'u ziyaret ettiğini de söylüyor.

Facebook'un bu çabaları onun, kullanıcıların dünyası haline gelme hedefinin büyük bir parçası olarak gösteriliyor. Kullanıcılar haber okurken veya sohbet ederken, siteden hiç ayrılmadan ayakkabılara göz atabiliyorlar. Bu bağlamda dünyanın en büyük sosyal ağının "tek merkez" olmak için çalışmalarına ara vermeden devam edeceği söylenebilir.

Okuyucu Yorumları

Toplam 4 Yorum

Önce bi mevcut android uygulamasındaki video sorununu çözsünler!

Önce tamamen çöp olan uygulamalarını düzeltsinler

Facebook içi gitti gidiyor gibi bir hizmet yapabilir. İsteyen kişi 2.el olarak istediği şeyi satılabilir ve ilan verilebilir olursa çok iyi olur.

hala facebook kullanan varmı kullanmayın saçma sapan bir ortam bence gerek yok

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play

İlginizi çekebilir