Faraday Future'ın gizemli konsepti sahnede!

Faraday Future'ın merak edilen 1.000 beyir gücüne sahip otomobili, CES 2016'da sahneye çıktı!

Oynat Faraday Future'ın gizemli konsepti sızdı! Faraday Future'ın merak edilen 1000 beyir güçlü otomobili, tanıtımından hemen önce göründü!

Faraday Future'ın 1.000 beygir gücüne sahip gizemli otomobil konsepti, CES 2016'de ilk kez sahneye çıktı.

Otomobilin resmi tanıtımıyla birlikte kullanıma sunulması planlanan iOS uygulamasının önceden ortaya çıkması, aslında tüm sürprizi bozmuştu. Twitter kullanıcısı @supererogatory'nin uygulamadan yakaladığı görüntüleri paylaşması, bu canavarı zaten daha önceden görme imkanı sunmuştu.

Otomobilin bilim kurgu filmlerinden esinlenen tasarımının yanında otomatik sürüş yeteneği de bulunuyor. Konsept otomobil, 1.000 beygir güçlü Quad Core motoru sayesinde 320 km/saat hızına ulaşabildiğini, 100 km/saate ise üç saniyeden kısa bir sürede ulaşabildiğini iddia ediyor. Karşılaştırma açısından Tesla Model X'in bu hıza 3,2 saniyede ulaşabildiğini, 417 beygir gücündeki Tesla Model S 85D'nin ise 4,2 saniyede 100km/saate ulaştığını söyleyelim.

Konsept daha önce Kasım ayında da kısa ipuçları halinde karşımıza çıkmıştı. Otomotiv sektöründe bir anda ortaya çıkıveren Faraday Future, konsept aracı kadar gizemli bir firma olmayı sürdürecek gibi görünüyor.

Zeynel A. Öztürk

Okuyucu Yorumları

Toplam 1 Yorum

Tesla model s p85d 2.9 saniyede ulaşıyor 100 km hıza bunu da not edin derim.

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir