Futbolu hiç böyle görmediniz! İşte 3D maç...

Futbol hayranları bu maçı ağızları açık izledi. İşte futbol yayınında bir ilk...

  • Ali Güngör
Dünyanın ilk 3D futbol maçı yayını
Futbol keyfi 3D yaşandı

Meksika'nın başkenti Meksika şehri, dünyanın en ilginç futbol maçlarından birine ev sahipliği yaptı. Azteca stadyumunda pazar günü yapılan maç dünyanın ilk 3D yayınlanan maçı oldu. Amerika ile Guadalajara arasında oynanan maçta Amerika, Kolombiyalı futbolcu Aquivaldo Mosquera'nın erken gelen gölüyle maçı 1-0 kazandı.

Maçı izleyenlerin yorumları da hayranlıkla dolup taştı. 25 yaşındaki futbol seyircisi Claudia Fernandez "İnanılmazdı! Filmleri 3D olarak izlemiştim ama bir futbol maçını hiç böyle izlememiştim. Harikaydı! Çok daha heyecanlıydı" dedi.

Guadalajara ve Monterrey'deki hayranlar maçı yerel sinemalarda 3D olarak izlediler. Televisa, final maçlarını da 3D olarak yayınlamayı planlıyor. Bu esnada sizlere daha önce aktardığımız 3D televizyon yayınları da yolda.

Okuyucu Yorumları

Toplam 3 Yorum

neresi 3d bunun sadece bi resim var herhangi bi ekran görüntüsü bile yok

Lig tv duysun! O kadar paraya ihrenc bir hizmet veriyorlar. Özellikle spikerlerin ses tonunun bezginliginden biktim artik.

Yerel sineımalarda dijital 3d teknolojisi ile oynatılmıştır(RealD ve XpanD). Şu anda türkiyede 50 ye yakın bu tür salon var ve Afm anketler düzenliyordu maçlar 3d yayınlansa nasıl olur diye.

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play