Galaxy S4 satışlarından beklenti yüksek

Samung, Galaxy S4 ile yeni dünya rekorlarının peşinde... Bomba gibi iddia içeride...

Galaxy S4 satışlarından beklenti yüksek

Samsung'un cep üretimiyle ilgili söylentiler doğru ise şirket, Galaxy S4 için beklentilerini fazlasıyla yükseltebilir.

Korece haber sitesi Money Today'e göre Güney Kore merkezli şirket, şu sıralarda ayda 10 milyon akıllı cep üretmeye yönelik bileşen siparişlerinde bulunuyor. Siteye göre Samsung, her dört haftada bir bu miktarda cebi sevk etmeyi planlıyor. Site, Samsung'un bu siparişleri ne kadar sürdüreceğini söylemiyor ama beklentisi oldukça yüksek.

Galaxy S3'ün 10 milyon satış rakamına ulaşması 50 gün almıştı. Galaxy S2 ise 5 ayda 10 milyona ulaşmayı başarmıştı. Samsung'un bu çizgiyi devam ettirebilmesi için S4'ü S3'ten 1.5 kat daha hızlı satması gerekecek. Galaxy S3'ün çok iyi bir cep olduğunu hesaba kattığınızda ise bunun kolay olmayacağı kesin.

Galaxy S4'ün satış sayılarında en önemli etkenlerden bir tanesi, tabi ki fiyatı olacak. Samsung'un verdiği toplu siparişler, üretim maliyetlerini düşürmesine yardımcı olabilir ve bu da son tüketici fiyatlarına yansıyabilir.

Zeynel A. Öztürk

Okuyucu Yorumları

Toplam 18 Yorum

biz daha s2 ye geçemedik :D

plastiği ve kalitesizliği seven teknoloji kara cahili insan sayısı bilinçlenmedikçe s4 gibi süslü ama içi bomboş aletler tabi ki çok satar....

@29 Oca 2013 16:07 Kullandığın hangi teknolojik aletin plastikten üretilmediğini söyleyebilirsin ki?

tüketici o tasarımdan bir gün sıkılırsa samsung ta alternatif bulamayacak mecbur diğer markalara yönelecek...

Doğru dış görünüşü şatafatlı değil ama içide boş değil en azından iPhone a göre sayın ergen

iPhone ile rekabet edemez........

samsung için ha bire plastik deyip duruyorsunuz iyi hoş ta sizin için kasa sı mı yoksa işlevi mi önemli?kaldı ki bilgisayarın evdeki televizyon vs vs alüminyum mu yoksa titanyum mu?metal kasanın sar değerini artırdığını ve hatta çabuk ısındığını biliyorsunuz e o halde neden bile bile lades diyorsunuz.

@29 Oca 2013 20:17 :D samsungda işlevmi var sen neyin kafasını yapıyosun fakir

herhalde plastik kasa deyip duranlar telefonun görünümü olsun ama işlevi olmasın derdinde

ZİYARETÇİ 16:07! SAMSUNG BOŞ DEĞİL. BENCE SEN BOŞBOĞAZLIK YAPIYORSUN. FİKRİN YOKSA ZİKRİNDE OLMASIN!

Apple fanboyları samsung haberlerine yorum eklemeden duramamışlar.Apple size çamur atın felsefesimi uyguluyor yoksa yediğiniz kazığın farkında olup sağa sola sataşma dürdüsüyle mi hareket ediyorsunuz?

Samsung un plastik dediginiz kasasi, gercekte polimer dir. ayrica retina ekranlar da Samsung teknolojisidir. Neyi,kiminle yaristiriyorsunuz.

iphone da hiç bir özellik yokki s3

ben çok düşündüm iphone5 mi note2 mi diye note2 aldım sonunda ama çok memnunum iyiki note2 almışım süper bi makina iphone 5 değil 10 çeker 10 na katlar çok harika

samsung shop'lardaki s3 ve note2 leri deneyin bakalım çok performanslı tabii 4 çekirdeğin gücü tarayıcıyı açarken belli oluyor :(

üff bu samsungcuları anlamıyorum yok paranız alamıyonuz iphone u sonra plastik samsungları alıp hava atıyonuz iphone 5 ile s3 ü bi yan yana koyun bakalım nası eziyo sizi 4 çekirdek diyosunuz 20 çekirdek olsa kaç yazar daha apple 3gs nin çekirdeksiz işlemcisini geçemedikten sonra siz kendinizi avutun

üff bu samsungcuları anlamıyorum yok paranız alamıyonuz iphone u sonra plastik samsungları alıp hava atıyonuz iphone 5 ile s3 ü bi yan yana koyun bakalım nası eziyo sizi 4 çekirdek diyosunuz 20 çekirdek olsa kaç yazar daha apple 3gs nin çekirdeksiz işlemcisini geçemedikten sonra siz kendinizi avutun Ziyaretçi Bugün 10:09 Kardeş madem bu kadar zenginsin al bizede birer tane iPhone 5 bizim de olsun ozaman madem paramız yetmiyomuş. Sizin o dandidik dediğiniz firma Apple'dan 5 kat fazla patente sahip ve ayrıca sadece tek türde çalışmıyor. Beyaz eşyadan tut senin yediğin yiyeceklerin yapımındaki kullanılan makineye kadar geniş bir yelpazesi var ken sen hala Apple'ın (ısırıklı elmanın) neyini savunuyorsun anlamış değilim. O iPhone dediğiniz telefon varya cihazın %50 den fazlası Samsung tan alınan parçalarla yapılıyor. Bu yorumu okuduktan sonra ısırıklı elmanın havasını yapmaya devam et. (Yapabileceğini zannetmiyorum ama :) )

@30 Oca 2013 15:05 ZATEN APPLE'IN İŞLEMCİSİNİ SAMSUNG ÜRETİYOR. ZİYARETÇİ 15:05 ÖĞRENDE GEL.

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir