Gates, bir sanal asistan üzerinde çalışıyor!

Bill Gates, üzerinde çalıştığı yeni gizemli projesi ile geleceğin tüm cihazlarını değiştirebilir!

Bill Gates'in gizemli projesi

Bill Gates'in "Personel Agent" adında geleceğe yönelik bir teknoloji üzerinde çalıştığı ortaya çıktı.

Gizemli projenin amacı, Gates'in sözleriyle "her şeyi hatırlamak ve geri dönüp önem verdiğiniz şeyleri bulmanıza yardımcı olmak". Reddit'teki ask-me-anything oturumunda soruları cevaplayan Gates, önümüzdeki senelerde neler olacağına dair bir soruya şöyle cevapladı: "Önümüzdeki 30 yıl içinde her zamankinden daha çok ilerleme olacak. Sadece önümüzdeki 10 yıl içinde vizyon ve konuşma algılama, çeviri teknolojileri çok daha iyi olacak. Meyve toplama veya bir hastayı hastaneye taşıma gibi mekanik robot işleri çözülecek. Bilgisayarlar/robotlar görme ve hareket etme konusunda belirli bir seviyeye ulaştıklarında, yaygın olarak kullanılacaklar."

Gates, üzerinde çalıştığı "Personal Agent" projesini ise şöyle açıkladı: "Fikir, uygulamaları bulmak zorunda olup, içerisinde nelerin yeni olduğuna bakmanın etkili bir model olmadığı üzerine kurulu - agent bu sorunu çözecek. Tüm cihazlarınız üzerinde çalışacak."

Apple Google ve Microsoft'un son senelerde üzerinde çalıştıkları dijital asistanları bulunuyor. Gates'in girişimleriyle sanal asistan işi, gelecekte daha da heyecan verici bir işlev olacak gibi görünüyor.

Okuyucu Yorumları