Geleceğin iPhone'u kendini onarabilir!

Geleceğin iPhone'u Apple'ın üzerinde çalıştığı bu teknolojiler sayesinde kendi kendini onarabilir!

Geleceğin iPhone'u kendini onarabilir!

Apple, kendi kendini onarıp, temizleyebilen telefonu üretebilmek için ihtiyaç duyacağı patenti aldı.

ABD Patent Ofisi'nde Temmuz 2014'te başvurusu yapılan patent, iPhone'un kendi kendini onarabilmesi ve temizleyebilmesi için izleyebileceği birkaç yoldan bahsediyor. Bu yollar arasında siz uyurken ölü pikselleri bulup onarmak, gürültülü bir yere girdiğinizde özel bir ton çalarak hoparlörlere kaçan suyu çıkarmak var. Teknoloji, telefonun kamerasını ve diğer yeteneklerini de test etmeye yarayabilir.

Bu özelliklerin gelecekteki iPhone'larda yer bulma garantisi elbette yok. Bu arada patent, Apple'ın patentini aldığı ilk kendi kendini onarma teknolojisi değil. Yine de firmanın bu fikir üzerinde zaman harcaması, geleceğin iPhone'larını tamir ettirmek için daha az zaman harcayacağımız anlamına geliyor olabilir.

Zeynel A. Öztürk

Okuyucu Yorumları

Toplam 4 Yorum

iphone ise olmaz....

apple bunun patentini sadece başka markalar üretirse onlardan para almak için almıştır. benim bildiğim apple cihazlarının bozulmasından para kazanmaya çalışan apple' dır. (bunu yaşadım)

Fakat yeterince milleti yoluncaya kadar bu patentlerin alınmasının sadece diğer şirketlerin bu yöntemleri kullanmasını engellemek veya onların kullanabilmek için Apple'a patent kirası vermesi için olduğunu herkes biliyor...

bunu yazan kesin lsd kullanıyor... Apple tasarımcıları LSD kullanıyor olmalı...

Sen de yorum yaz

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir