Gibson ve Onkyo'dan yeni kulaklıklar

Gibson Innovations ile işbirliği yapan Japon Onkyo'dan yeni kulaklıklar.

Gibson ve Onkyo'dan yeni kulaklıklar

Gibson Innovations ile işbirliği yapan Japon Onkyo, yüksek çözünürlüklü ses sağlayan Onkyo kablolu H500M ve kablosuz H500BT kulak üstü kulaklıkları sundu. Onkyo hoparlör ve kulaklık serisinin bir parçası olan bu modeller, ilk kez IFA Berlin'de tanıtıldı.

Gibson Innovations Onkyo Ürünleri Ses ve Akustik Baş Mühendisi Matthew Dore, H500M ve H500BT kulaklıkların yüksek çözünürlüklü ses özelliğini kişisel dinleme deneyimine entegre ettiğini belirterek "Ses zincirinde zayıf bir halka bulunmamasını sağlamak üzere akustik tasarım için uçtan uca bir yaklaşımı benimsedik. Sinyal yolundaki her bileşen, yüksek çözünürlüklü ses gereksinimlerini karşılamak üzere en sıkı standartları karşılıyor ve mümkün olan en doğru sesi üretiyor" dedi.

1946 yılında kurulduğundan beri Onkyo, ses dünyasında çok sayıda yeniliğe imza attı. Günümüzde yüksek çözünürlüklü ses gelişimine yoğunlaşan Onkyo, 2015 yılında ABD, İngiltere ve Almanya'da da açtığı, e-Onkyo Müzik mağazası ile Japonya'da yüksek çözünürlüklü ses indirilen en geniş satıcı durumunda. Şirketin popüler Onkyo HF Player uygulaması, yüksek çözünürlüklü ses dünyasına ilk kez adım atanlar için önemli bir giriş kapısı durumunda.

Onkyo H500M yüksek çözünürlüklü ses kulak üstü kulaklıklar, 7 Hz - 40 kHz frekans aralığında yüksek çözünürlüklü ses çalmak ve ayrıntılı ses kalitesi sağlamak üzere Ø40mm optimize ve güçlü sürücülerle donatıldı. Kulaklıkların, akustik olarak kapalı mimarisi çevredeki sesleri sınırlarken, sağlam alüminyum muhafazası net ses sağlamak üzere dış titreşimleri engelliyor. Kulaklıklar entegre uzaktan kumanda ve mikrofon ile müzik akışını kontrol etmeye ve gelen çağrıları cevaplamaya imkan verir.

Bluetooth özellikli Onkyo H500BT kulak üstü kulaklıklar, kablosuz kullanıldığında 7 Hz - 23,5 kHz frekans aralığında, kablolu bağlantıyla kullanıldığında ise 7 Hz - 40 kHz frekans aralığında yüksek çözünürlüklü ses sağlıyor. Kulaklıklar Ø40mm optimize yüksek güçlü sürücüler ve dokunmatik kontrol panelleriyle müzik akışını kontrol etmeye ve eller serbest gelen çağrıları cevaplamaya olanak tanıyor.

Ergonomik şekilde oturması için yumuşak kulak süngerleriyle tasarlanan H500M ve H500BT ayrıca harici kaynaklardan elektromanyetik parazitleri azaltmak üzere 1,2 metrelik dolaşmayan, takıp çıkarılabilir, bükümlü çift tipi kabloyla donatılmıştır.

H500M (€179.99) ve H500BT (€229.99) Kasım 2015'ten itibaren Avrupa'da sunulacaktır.

BASIN BÜLTENİNDEN DERLENMİŞTİR

Okuyucu Yorumları

Toplam 2 Yorum

Sadece fiyatlarin yazilabilecegini dusundugum en son satira baktim, bizi asar. Zengin oyuncagi.

Yuvarlak hesap 1000 lirayı bulur diyelim. O kadar paraya telefon almaya kıyamıyorum ki ben :D

Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir