Gizemli Fuchsia OS'tan Yeni Kareler!

Günün birinde belki de Android ve Chrome OS'un yerini alacak Fuchsia OS'tan yeni ekran görüntüleri ortaya çıktı!

  • Zeynel A. Öztürk
Gizemli Fuchsia OS'tan Yeni Kareler!

Google'ın gizemli yeni işletim sistemi Fuchsia'nın arayüzü ortaya çıkmaya başladı.

Fuchsia'nın arayüzünden paylaşılan ekran görüntüleri, Google'ın yeni işletim sistemini yakından görme şansını bize tanıyor. Fuchsia, Linux çekirdeğini kullanan Chrome OS ve Android'in aksine Google tarafından geliştirilen Magenta'yı kullanıyor. Google programcılarına göre Magenta, "hızlı işlemcili modern telefonları ve modern kişisel bilgisayarları" hedef alıyor. Şimdilik söylentiden ibaret olsa da Fuchsia'nın Google tarafından üretilen ürünlerde bir standart haline gelmesi mümkün.

Fuchsia ilk bakışta Chrome OS ve Android'e benzer bir görünüme sahip. Arayüzün bazı kısımlarının Google'ın arama ve öneri işlevleriyle donatıldığını da görüyoruz.

Fuchsia'nın tüketici ürünlerine ne zaman geleceği veya gelip gelmeyeceği henüz bilinmiyor. Google, Android'in veya Chrome OS'un yerine Fuchsia'yı koymak gibi bir plandan da şimdiye kadar bahsetmedi. Önümüzdeki hafta yapılacak olan Google IO 2017 konferansında Google'ın yeni planlarını duyma ihtimalimiz var.

Fuchsia OS Armadillo previewFuchsia OS Armadillo preview
Here's a quick video demonstration of what Fuchsia OS may look like on mobile. To download an APK or build your own copy of Armadillo, check out my blog post:

Fuchsia'yı yakından incelemek isteyen geliştiriciler, projenin açık kaynak kodlarına GitHub üzerinden ulaşabilirler.

Okuyucu Yorumları

İlk yorum yapan siz olun
Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play

Turhost

İlginizi çekebilir

Turhost