Gmail başa mı yerleşti?

Yeni açıklanan rakamlara göre en çok kullanılan web tabanlı e-posta hizmeti, o!

Gmail başa mı yerleşti?

Google, I/O konferansı sırasında Gmail'in şu anda ayda 425 milyon kişi tarafından aktif olarak kullanıldığını açıkladı. Eğer bu rakam doğruysa, şirketin Ocak başında bir mali konferansta açıkladığı 350 milyon Gmail kullanıcısı rakamını büyük ölçüde arttırdığı anlamına geliyor.

Bu sonucu daha da çarpıcı kılan, bu kullanıcı sayılarıyla Gmail'in, Microsoft'a ait olan Hotmail'i aşmış olması. Haziran 2011'de Microsoft, Hotmail'in 360 milyon kullanıcısı olduğunu açıklamıştı, ancak o günden bu yana rakamları güncellemedi.

Ancak bu rakamın doğruluğu şu anda tartışılıyor. ComScore'a göre Hotmail hala 325 milyon farklı ziyaretçi ile birinci sırada. Yahoo e-posta hizmeti 298 milyon kullanıcı ile onu takip ediyor. Gmail ise 289 milyon kullanıcı ile üçüncü sırada. Ancak ComScore, bu rakamın sadece ev ve işyerlerindeki bilgisayarları kapsadığını, mobil ve İnternet kafe kullanıcılarının bu sayıya dahil olmadığını belirtiyor. Yahoo ve Microsoft, ComScore'un rakamlarını esas alıyorlar. Google, üçüncü şahıslar tarafından tespit edilmiş sayılar üzerinde yorum yapmayacağını belirtiyor.

Yine de, özellikle Android cihazların satışındaki artış, Gmail'in mobil kullanımını arttırmış ve üye sayısını yükseltmiş olabilir.

Okuyucu Yorumları

Toplam 16 Yorum

bende hepside var bence gmail daha güzel hotmail gibi karışık değil

powered by google ! artması bence çok normal ; android ; chrome eşleme ; google anasayfasında ; heryerde oturum aç deyip duruyor :D

doru en iyisi Gmail daha iyisi yok ...

android sayesinde gmail baya bir artmıştır kesin

@android3 daha iyisini hak ediyor google

Andoid telefon alan herkes googleden mail almak zorunda yoksa bir şey indiremiyor tabi buda gmail kullanıcı sayısını patlattı

@02 Tem 2012 22:37 kendi hotmail vb mail adresinlede gmail hesabı acabilirsin mail almak şart değil

@02 Tem 2012 22:37 Sen beceremiyorsan Android ne yapsin? Istedigin email adresin kullanabilirsin aktivasyon icin gmail sart degil.

google nin bu gidişi iyiye işaret değil

Android olmasa kesinlikle kullanmam. Bence Hotmail çok daha iyi. Bu arada şu yorum yazdığımız kısımın font rengini biraz koyu yapın birşey gözükmüyor.

Windows 8 ve Windows Phone yaygınlaşınca Hotmail yine patlar. Hem daha kullanışlı hemde ücretsiz 25 GB SkyDrive sunuyor. Microsoft eskisi gibi değil güzel işler çıkarıyor artık.

Yandex en iyisi bence

@03 Tem 2012 03:07 yandex hani şu google ın yandan yemişi mi?....

gmail adresim var ama pek kullanmadığımdan mıdır nedir hiç spam gelmiyor:) Eğer böyle devam edeceğini bilsem sürekli gmail kullanıcam. Hotmail'in spamlerinden gına geldi çünkü.

Gmail kesinlikle en iyisi. İşi bilenler gmail kullanır zaten

gmailden memnunum

Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play