Gmail'de adres karışıklığına son

Gmail, birçok kullanıcısını çileden çıkartan adres defteri sorununu nihayet çözdü.

Çarşamba günü Google'dan yapılan açıklamaya göre Gmail'in kişi rehberi tamamen Google'ın kontroluna geçmiş durumda. Diğer bir deyişle Google, kişi rehberindeki karışıklığı ve dağınıklığı ortadan kaldırmak için artık rehbere eklenecek kişileri kendisi kontrol edecek.

Yapılan değişikliğe göre 'Önerilen Kişiler' şeklinde bir formül geliştiren Google, Gmail hesabı olan bir kullanıcının herhangi bir kişiye e-mail atmasıyla beraber bu kişinin adresi direkt olarak 'Suggested Contacts' yani 'Önerilen Kişiler' başlığı altında toplanacak ve kullanıcılar dilerse bu kişileri kendi kişi rehberlerine taşıyabilecekler.

Sık sık e-mail attığınız ve aldığınız kişiler ise Google tarafından otomatik olarak kişi rehberinize eklenecek.

Bu güncellemeden önce Gmail ile atılan e-mail'lerde bir defaya mahsus bir hesaba mail atılmasına rağmen o hesap kişi rehberine otomatik olarak ekleniyordu. Google'dan yapılan bu ince ayarla artık bu sorun ortadan kalkmış durumda.

Selim Öztürk

Okuyucu Yorumları

Toplam 8 Yorum

Faydalı olacağından eminim..

ya isim soy ismim alınmış gmailden,adam kapatmıyoda maili biz alalım..başka alma yolu yol dimi?

yaa! ben eskisini seviyordum!

Güzel bir uygulama.

Walla ben Ali Veli diye kaydettiğim kişiye bi' bakıyorum, kendi servisine Veli Ali diye kaydolmuşsa, o şekilde benim ki de değişiyor, eğer ondan bana mail geldiyse.
Ben de Hotmial'e geçtim.

gerek yoktu istemediğim adres orda olsa nolurki msne eklemedikten sonra problem yok :)))

Gmail'in hotmail'den daha hızlı ve basit olduğu kesin. Ayrıca yığın posta filtresi daha etkili. Firefox kullananlar için Better Gmail 2 eklentisini öneririm. --Bir Opera Kullanıcısı

haber öyle bir uslupla yazılmış ki "gmail artık tüm mail adreslerimizi tek tek kontrol ediyor gibi sunulmuş. sitenin ciddiyetine inanmasam maksatlı yazılmış bir yazı derdim. halbuki gmail, adresleri, artık kullanıma göre ekleyip eklememeyi bir seçenek olarak sunuyor.
Ayrıca, herşeyin karmaşıklaşması, zorlaşması ve enkode edilmesi bazı bünyelerin hoşuna gidiyor olabilir ama bence eski hali daha iyiydi.
imap, pop, smtp, hızlı, 7gb ve reklamsız "bir yer var mı bildiğin"

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir