Gmail'den Facebook'a tokat!

Facebook Gmail'e meydan okur da Gmail geri durur mu? İşte Gmail'in Facebook'a meydan okuyan yeniliği

  • Ali Güngör
Google meydan okumaya yanıt verdi!
Gmail bundan sonra Facebook'a gerek bırakmayan özelliklerle donatılacak

Google'ın tanıttığı yeni Gmail özellikleri, Facebook'a direkt bir karşılık niteliği taşıyor.

Google Buzz
isimli sosyal ağ aracı sayesinde Google artık Gmail kullanıcılarının detaylı sosyal durum güncellemelerini kolayca görüntülemesine ve güncellemesine izin verecek.

Gmail kullanıcıları böylece Facebook'a gerek kalmadan durum güncellemeleriyle hızlı sosyal paylaşım yapabilecek. Durum güncellemesi denilen özellik, kullanıcı isminin yanında değiştirilebilen ve bakan herkesin gördüğü kısa mesaj oluyor.

Basit görünmesine karşın çok güçlü bir özellik ve sosyal ağlardaki dinamizmin temel araçlarından birisi bu durum güncellemeleri. Ayrıca Gmail, kullanıcılara YouTube ve Picasa üzerinden içerik paylaşma imkanı da sunacak. Böylece Facebook üzerinden durum, video ve fotoğraf paylaşımının Gmail'da birebir alternatifi olacak.

Cep telefonlarında hatta haritada!

Gmail altında Google Buzz sekmesi yer alacak. Buzz'ın sunduğu özellikler Android tabanlı cep telefonlarında da yer alacak. Elbette bu cep telefonları içerisinde Google Nexus One da yer alıyor.

Android tabanlı ceplerle kısıtlı kalmayan özellik, internet tabanlı bir uygulama aracılığıyla iPhone üzerinde de kullanılabilecek. Masaüstü, dizüstü ya da cep telefonu, internete erişilebilen her yerde kullanılabilmesi amaçlanıyor.

Google Buzz üzerindeki paylaşımları Google Maps'ın mobil sürümünde harita üzerinde de görmek mümkün olacak. Bugün Gmail kullanıcılarının yüzde 1'i için bu hizmet açılacak. Bir hafta içerisinde ise bütün Gmail kullanıcıları Google Buzz kullanabilecek.

Facebook, Twitter ve MySpace yerine kullanıcıların Google Buzz'ı yeğleyip yeğlemeyeceğini göreceğiz.

Bağlantı: Google Buzz

Okuyucu Yorumları

Toplam 13 Yorum

gmail bu işe de yarayacaksa google wave neden geliştirildi?

Basstıırr Google :D

internet camiası yahoo yu beklesin herkes googla saldırırken yahoo patlama yapabilir çünkü ceo su hiç de boş biri değil bekleyelim görelim

Kullandım. Sosyal Ağ kullananlara süper bir hizmet... Teşekkürler GOOGLE!

Facebook değil, Twitter takip olabilir.

wave işe yaramadı

YAHOO BEŞ PARA ETMEZ BUARADA fostiiiiiiiiirifosrikoz un işide bitti google ve apple ikinizi seviyorum:):):)):

ben anlamadım nasıl kullanılacağını

Google Wave ne işe yarıyor bu servis çok daha iyi ve hızlı

facebookun tekelini kırmak çok zor artık=) artık ya kendi kendini yiyecek facebook yada daha iyisi yapılana kadar en iyisi facebook olacak:S:D

Gmail içinde kullanılan sosyal bir ağdır Buzz... Konseptler farklı. Facebook ile kıyaslanmamalı. Twitter, Friendfeed tarzı birşeydir. Ve Gmail kullananlara sunulur. Çerçeve farkı bile var.

Google sürekli temeli kuvvetlendiriyor. Bu adımlar 4-5 yıl sonranın adımları. Kağıt üstünde değil meydana çıkıp halkın nabzını tutuyorlar. Birşey en güzel yaparak öğrenilir. Google da teorilerini uygulamalarla güçlendiriyor. Google kaliteli amerikan dizileri gibi. Heyecanını sürekli koruyor.

arkadaslar bence macera aramiyalim.ben asla gogle ve g mailden vazgecmem.Facebook u da hic sevmiyorum bunu da söylememlazim.Ve bundna sonrada sevmem ne var ndan ben anlamiyorum. haydi bastir google:-D

Sen de yorum yaz