Google 761 dolarını kaptırmadı.

Facebook'un korkulu rüyası, Google'ı dize getiren Aaron Greenspan bu sefer kaybetti.

Google parasını kaptırmadı. İşte 761 dolarlık dava
Google 761$'ın mı peşinde, yoksa güvenilirliğinin mi?

Greenspan'in başarısını daha önceki haberlerimizde duyurmuştuk. Kısaca özetlersek Greenspan Google'a AdSense hesabının sebep belirtilmeden kapatılması yüzünden açtığı davada hesabında biriken 721$ ve dava masrafı olan 40$ karşılığı 761$ kazanmış ve daha sonra çeşitli makaleler yazarak başarısını duyurmuştu.

Davadan sonra Google'dan gelecek çeki beklemeye başlayan Greenspan, Google'dan gelen bir postayı açtığında çek yerine bir başka dava dilekçesi ile karşılaşınca oldukça şaşırdı. Dilekçede Google Greenspan'in açtığı davaya itiraz edip bir üst mahkemeye taşıdığı belirtiliyordu.

Davaya resmi avukatları ile katılan Google, Greenspan'in önüne hesabının kapatılmasını açıklayan birçok doküman koydu. Ayrıca Greenspan'in kendi yazıp yine kendi sitesinde ücretsiz olarak yayınladığı makaleleri öğrencilere ödev olarak sattığını öne sürerek ve bu şekilde biraz bel altına vuran Google avukatları davayı kazandı ve şirketlerini Greenspan'e 761$ ödemekten kurtardı.

Davada Greenspan'in hesabının kapatılması ise Greenspan'in boş olan sitesinde AdSense reklâmlarının üzerine koyduğu "Pick a link" yani "Bir bağlantı seçin" yazısı olarak gösterildi. Gerçekten de AdSense koşullarına aykırı olan bu cümle Greenspan'e 40$ dava masrafına ve Google'da kalan 721$'ına mal oldu.

Ceyhun Seval

Okuyucu Yorumları

Toplam 3 Yorum

Helal olsun Google amcama kaptırmamış parasını ve yıktırmamış imajını. Devlet gibi yav bu google.

Cidden Google İyi İş Yapmış Ama Google İçin 761$ Olmayan Bir Para En Düşük Gideri 5.000$ Olan Hatta Daha Yüksek Olan Google'ın Bu Miktarı Çöp Niyetine Çöpe Atar Yinede Manevi Bir Para Bazı Davalarda 1 TL İstiyolar Tazminat İçin Yani Mantıklı.

Haklı Google işte bu hakkını sonuna kadar arıyor.761$ da olsa 100$ da olsa Google imajına zarar verdirmiyor..

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir