Google'a yasaklama talebi!

Siteleri yasaklayan sadece biz değiliz: Avrupa'nın göbeğinde Google'a karşı savaş açtılar...

  • Ümit Öncel
Almanlar Google Analytics'i yasaklıyor!
Almanya'dan Google Analytics'e sürpriz tepki!

Google'ın ücretsiz hizmetlerinden biri olan ve internet sitelerinin ziyaretçi raporlarını son derece detaylı bir şekilde raporlayabilen Google Analytics'e Almanya'dan şok bir tepki geldi. Almanlar Analytics'i ülkelerinde yasaklamak için kolları sıvadılar.

Alman Zeit Online'ın haberine göre Alman yetkilileri Google Analytics'in ulusal gizlilik politikası ile ters düştüğünü ve Alman kanunlarını ihlal ettiğini açıkladılar. Almanya'da kullanılan .de uzantılı alan adlarının yaklaşık %13'ünde hali hazırda Google Analytics kullanılıyor. Fakat yetkililer Google'ın Analytics sayesinde topladığı bilgileri ne şekilde değerlendirdiğini açıklamıyor olmasının büyük bir soru işaretine yol açtığını söylüyorlar.

Alman yetkileri özellikle sigorta şirketleri ve benzeri internet sitelerinde oldukça detaylı kullanıcı profilleri bulunduğunu ve bu profilleri elde edenlerin, kişilere ait çok fazla özel bilgiye ulaşıyor olmalarından rahatsızlar. Almanlar şu anda konuyla ilgili soruşturmayı sürdürüyorlar ve Analytics'in Almanya'daki kaderi önümüzdeki günlerde belli olacak.

Okuyucu Yorumları

Toplam 7 Yorum

illegal herşey google dan bulunuyor normal yani lost season 5 torrent , rapidshare yaz yada ne bilim cod mw2 torrent ,rapid yazıyorsun önüne 100 lercesi cıkıyor

Kişi olarak bizler kendimize ait bilgileri sorgulamadan ve bu bilgileri verirken de her hangi bir süzgeç de kullanmadan karşındaki Google olmuş ya da Facebook, hiç fark etmez, onlara verirsen ve sonunda bu bilgilerin,moda adıyla kullanıcı profillerinin, pazara çıkması durumunda mızıkçılık yapmamak lazım.Kendim ettim kendim buldum misali.El oğlu bu...Sana ücretsiz bir servis verecek ve senden de bunun karşılığında bir şey istemeyecek.Böyle şeyi insanın ancak ana ya da babası yapar.Gerisi traş... En azından yaşını 10-20 yaş aşağı ya da yukarı taşı, cinsiyetini değiştir.oturduğun şehiri ve mümkün ise ülkeyi de farklı yaz vb...ondan sonra alsınlar bu profilleri kına yapsınlar.Bu devir de saf olmaya hiç gerek yok.

Google gerçekten büyük bir güvenlik açığı. Bizim yapmamız gereken şey kişisel bilgilerimizi detaylı olarak yazmamak.

Mesele google ın yasal olup olmaması değil. Bu hizmetleri bedava olarak herkese sunması. Ehh doğal olarak adamların paralı şirketleri iş yapmıyor. Ve kendi kontrollerinde olmadığı için google dan korkuyorlar

amerikanın siber silahıdır google zaten.
bunu bilmeyende ya safdır yada işşine gelmiyordur.

almanlarda kafayı yemiş :)

para alınca iyi mi olacak şimdi topladığı bilgileri toplamayacak mı :)) bu kadar olmaz yaww

Sen de yorum yaz