Google Checkout'un 6 aylık ömrü kaldı!

Google'ın yaygın olarak kullanılan bir hizmeti daha, 6 ay sonra aramızda olmayacak!

Google Checkout'un 6 aylık ömrü kaldı!

Google, belirli bir düzeyin altında performans sergileyen hizmetlerini hiç acımadan kapatmasıyla tanıyor. Ölümüne sayılı günler kaldığı anlaşılan diğer bir Google hizmeti ise Google Checkout.

Checkout'u kullanan satıcıların önünde farklı bir ödeme sağlayıcısı bulmak veya Google Wallet Instant Buy'a geçmek için 6 ayları bulunuyor. Bunun yanında Google, Android ve Chrome uygulama geliştiricilerini desteklemeye devam edecek ve geliştiriciler, merchant hesaplarına Google Wallet üzerinden ulaşabilecekler. Tüketiciler ise Wallet hizmetini her zaman olduğu gibi Checkout üzerinden almaya devam edecekler.

Google Checkout kullanıcılarına uygun fiyatlı fırsatlar sunan alternatif sağlayıcılar arasında Shopify, Brainttree ve Freshbooks bulunuyor.

Google, geçtiğimiz hafta yapılan I/O konferansında Wallet hizmetini ABD'li kullanıcılar için Gmail içerisinden ödeme desteğiyle genişlettiğini duyurmuştu. Şirketin sildiği son hizmetleri arasında Reader, CalDAV API ve SMS Search bulunuyor.

Zeynel A. Öztürk

Okuyucu Yorumları

Toplam 4 Yorum

Google kendini de kapatsın artık lütfen ya

@22 May 2013 13:42 Sergey Brin'i aradım şimdi. Abi dedim, Ziyaretçi (Mobil) google'ı kapatmanızı istiyor dedim. Ziyeretçi (Mobil) ne derse o olur, hemen kapatıyorum saygılar dedi.

@22 May 2013 15:45 Googleyi arayarak bu haberi vermen ve bu ricanın kabul olması cidden dünyaya büyük iyilik yaptın.Bık tık artık bu gogleden.

hala yandex... yandexten vazgeçmem

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir