Google'dan bir GMail yeniliği daha...

Google GMail'e yeni özellikler eklemeyi sürdürüyor. İşte kullanıcıları sevindirecek son sürpriz...

GMail çalışıyor!

GMail'e yöneltilen eleştirilerin başında bir türlü Beta olmaktan kurtulamaması geliyor. Ancak Google, popüler e-posta hizmetine neredeyse her gün bir yenilik ekleyerek neden Beta ibaresini kaldırmadığını net bir şekilde yüzümüze vurmayı sürdürüyor.

GMail, şimdi de yolladığımız e-postaların sonuna eklenen imzalarda küçük ama ilginç bir değişiklik yaptı. Artık dileyenler, imzalarının altına nerede bulunduklarına dair konum bilgisinin eklenmesini sağlayabiliyor. Yukarıdaki ekran görüntüsünden de anlayabileceğiniz gibi, bu özellik aktif hale getirildiğinde, imzanın altına "Sent from:" ibaresi ekleniyor ve bulunduğunuz yer belirtiliyor.

Özellik, konumunuzu belirlemek için IP adresinizden yardım alıyor ve Google Gears desteği ile çalışıyor. Yeni özellik "Labs" bölümünden etkinleştirilebiliyor. Bu bölümün gösterilmesi için öncelikle hizmet dilini, "Ayarlar" altından İngilizceye çevirmelisiniz. Sonrasında yine "Settings" kısmına girmeli ve "Labs" sekmesine tıklamalısınız. Buradan "Location in signature" fonksiyonunu etkinleştirdikten sonra dili tekrar Türkçeye çevirebilirsiniz.

Daha sonra yapmanız gereken, yine "Ayarlar"a girmek ve "İmza" bölümünün alt kısmındaki "Append your location to the signature." kutusunu işaretlemek. Değişiklikleri kaydettiğinizde, bundan sonra yollayacağınız her e-postanın altında konum bilgileriniz de yer alacak... Ama bu özelliğin Türkiye'de çok da kesin sonuçlar vermeyebileceğini baştan söyleyelim...

Okuyucu Yorumları