Google'dan gelen e-postalara dikkat!

Google'dan gelmiş gibi görünen ve gerçeklerinden farksız olan bu e-postaya inanırsanız...

Google Docs'tan gelen e-postalara dikkat

Son günlerde Google Docs kullanıcıları çok garip bir e-posta almaya başladılar. Hacker'ların hazırladığı bu e-postalar, çok ikna edici şekilde, Google'dan gönderilmiş gibi görünüyor. Google e-postası ile gelen ve yine Google alan adına yönlendirilen bir e-posta, kullanıcıları çok gerçekçi bir login ekranına yönlendirerek, kullanıcı adını ve şifresini girmelerini istiyor.

Hacker'lar aslında Google Drive içine yükledikleri bir dosyayı çalıştırarak sanki Google'ın resmi uygulamasını çalıştırıyormuş gibi bir izlenim yaratarak kullanıcıların şüphe duymadan login olmasını sağlıyor. Login işleminden sonra da özel bir kod sayesinde kullanıcıları gerçekten Google Docs hesabına gönderip login yapıyor, Bu sayede kullanıcılar hiç şüphelenmeden işlemlerine devam ediyorlar ancak artık kullanıcı hesapları ve şifreleri hacker'ların eline geçmiş oluyor.

Siz siz olun, Google'dan gelen e-postaları açarken, güvenli olup olmadıklarına iki kere kafa yorun. Aksi halde, tüm bilgilerinizi kendi ellerinizle hacker'lara teslim etmeniz işten bile değil.

Cem Şancı

Okuyucu Yorumları

Toplam 5 Yorum

Kafa yorun yerine biraz daha spesifik konuşsanız daha iyi olabilirdi diye düşünüyorum. Yani ilk defa karşılaştığımız ve tehlikeli olan bir durum var ortada

Bisi olmaz

adamlar basit html fake sayfaları kullanmaktan vazgeçtiler galiba :D

Kafa yormaktan kasıt nedir ya nasıl ayırt edicez ?!

masalo bence kimse yemez...

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir