Google'dan yeni Android atağı

Google, yaptığı bu anlaşmayla Android'i biraz daha hayatımıza sokacak gibi görünüyor!

Google'dan yeni Android atağı

Google, yakında yeni bir oyun konsolu ile ortaya çıkabilir. Zira internet devi, Green Throttle takımı ile anlaşmaya vardığını açıkladı. Android tabanlı bir oyun sistemi planladığını bu anlaşmayla açıkça ortaya koyan Google, böylece Android işletim sisteminin kapsamını genişletmeyi düşünüyor.

Green Throttle, 2012 yılında Android işletim sistemi için geliştirdiği kablosuz oyun kumandasıyla dikkat çekmişti. Oyun dünyasında önemli yer tutan Guitar Hero oyununun yapımında aldığı rolle tanınan Charles Huang tarafından Kaliforniya'da kurulan Green Throttle, aynı zamanda bünyesinde Matt Crowley ve Karl Townsend gibi tanınmış isimlere de yer veriyor.

Google'ın bu anlaşmayla birlikte internet ve telefon / tablet pazarının ardından oyun pazarını da ele geçirmek için harekete geçtiği aşikar.

Ercan Uğurlu

Okuyucu Yorumları

Toplam 6 Yorum

bence güzel olur neden dersenız.PS ,XBOX gibi konsolların yanında google'nda olması rekabet ve içerik çeşitlliğini arttıracaktır.Artı olarak fiyatlarda da rekabetten doğan indirimlerde mümkün olacak.

@14 Mar 2014 22:14 rekabet meydana getirecek bir konsol değil ayrıca rekabetten oyun fiyatları düşmez.. öyle olsa xbox ps3 rekabetinden düşerdi..

@15 Mar 2014 09:44 5 liraya GTA 6 mı oynamayı umuyorsun?

androidde elle tutulur kaç tane oyun var.. oyunların çoğu internetteki java oyunları formatında.. ios'ta böyle yenilenmiş grafiklerle 8-16bit oyunları tekrar yapın çok daha iyi olur

O da sanal makine üzerinde çalışacaksa hiç uğraşmasınlar boşuna. Gerçi yine Google bedava sayılabilecek bir fiyattan satarsa satılır... Android gibi!

Yine de en iyisi ps4 olacak gibi görünüyor.

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir