Google'dan yeni bir güncelleme daha!

Google bu ürününü o kadar seviyor ki, neredeyse her ay güncelleme yayınlıyor. İşte son güncelleme...

  • Ertuğrul Süngü
Google'dan yeni bir güncelleme daha!
Gelecek yeni eklentiler halen resmiyet kazanmadı

Google, Andorid işletim sistemi için yayımlayacağı yeni güncellemeyi, San Francisco'da yaptığı bir basın konferansında duyurdu.

Birçoklarının aklına FaceTime ile yapılacak bir rekabet düşüncesi gelse de, Google konu hakkında halen beklemede. Hali hazırda Fring gibi uygulamalarla bu rekabeti sürdürse de, bu durum herhangi bir yazılım güncellemesiyle yenilenecek gibi değil. Telefonun ön yüzünde bir kamera bulunmasını gerektiren FaceTime ile rekabet yapılabilecek bir yenilik, yeni güncellemenin içeriğinde bulunmayacak.

Yapılacak olan yeni güncellemeyle kullanıcılara sunulacak olan yeniliklerin; yeni bir kullanıcı arabirimi, geliştirilmiş kopyala - yapıştır işlemi ve de WebM adındaki video playback olması bekleniyor. Yine de Google'ın mobil ürün geliştirme sorumlusu Hugo Barra resmi bir açıklama yapıncaya kadar, bu bilgiler sadece dedikodudan ibaret.

Okuyucu Yorumları

Toplam 1 Yorum

Patch iyi bir seydir. Sistemin gelistigini gosterir. Eger vucudunuzda kas yapmak isterseniz, bir takim prosedurlerden gecmeniz gerekir. Sonucta karin kasi yapmak kolay bir is degildir. 6 aylik calisma sonunda eger bir baklava eklerseniz bunun adi patch dir :) Gelisimdir. Harika.

Patch, yeni bir ozellike eklemek icindir. Keske her gun yeni bir patch ciksa da daha da muthis ozellikler eklense Android e :)).. Patch ler bitmez, biterse sistem olmeye yakindir veya mukemmele ama hicbir sistem mukemmel olamaz, gelisim daima devam eder..

Ayrica, sistem guvenlik aciklarini kapatan patch yani turkce tabirle yamalar farklidir.. Sikca alisik oldugumuz, Windows yamalari, ve en son iPhone un guvenlik yamasi fakat henuz Apple yayimlamadi, belki iPhone 4.1 de gelir aylar sonra..

Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play