Google Dashboard: Google'dan ilginç hizmet!

Hep Google hakkımızda bilgi topluyor denir. Peki gerçekten hakkımızda ne biliyor? Cevabı bu sitede.

  • Ali Güngör
Google Dashboard: Google'dan ilginç hizmet!
Google hesabınıza girip bakabilirsiniz

Google yeni bir kontrol paneli ekledi. Bu sayede arama devinin kullanıcıların online aktiviteleriyle ilgili neler bildiğini öğrenmek mümkün oluyor.

Bu yeni hizmet bir Google hesabıyla ilişkilendirilen bilginlerin bir özetini sunuyor. Kullanıcılar bu bilgileri gördükleri gibi değiştirebiliyorlar da. Arama motorunda aranan kelimeler Gmail ile yollanan e-postalar, YouTube'da izlenen videolar ve daha fazlası burada görülebiliyor.

Google'ın yeni kontrol paneli Google Dashboard, kullanıcıların internette kendileriyle ilgili toplanan bilgilerle ilgili endişelerini yatıştırmak için oluşturuldu. Kullanıcılar bu kontrol panelindeki bağlantılarla farklı hizmetler altında kendileriyle ilgili depolanan bilgileri görebiliyor.

Google bu hizmetin toplanan bütün verileri gösterdiğini söylese de bunun tek kanıtı Google'ın ifadesi oluyor. Üstelik bu bilgilerin kötü niyetle kullanılmayacağı açıklanmasına karşın, mevcut başka tehlikeler olup olmadığı kullanıcıların kafasını kurcalamaya devam ediyor. Kullanıcıların hassas bilgilerine erim sağlayan bu panele, Google hesabıyla girildiği için, kullanıcıların güçlü şifreler kullanmaya dikkat etmesi gerekiyor. Gmail hesabını çaldıran bir kullanıcı artık e-postalarından daha fazlasını kaybedebilir.

Okuyucu Yorumları

Toplam 6 Yorum

haah bi bu eksikti.

Çok iyi bir uygulama.

kendi istatiğimi oluşturmak istiyorum. Mümkünmüdür?

Kullanıcıların hassas bilgilerine erim sağlayan bu panele Chip Çaktırmadan Bi Müdahale

bu zaten bayagıdır kullanılan bir şeyy google n,in hizmetlerini kullananlar iç.in tüm hizmetleri bir sayfada topluyor ve altta da diğer gooogle ürünlerine link veriyorr buradan bir örnek görebilirsinizz

http://picasaweb.google.com/esparon/ScreenCaptures?locked=true#5401379574091737042

ayrıca haberde kullanılan görsel habere uygun değil burda amaç ayrıntılı sayfadaki bilgilerin gösterilmemesimi bilmem ama

Sen de yorum yaz