Google Earth destekli ilginç bir otomobil...

Google Earth'te gitmek istediğiniz yeri gösterin, bu otomobil sizi oraya götürsün; üstelik sürücüsüz

  • Ali Güngör
Google Earth destekli ilginç bir otomobil...
Yolcu koltuğu olarak bir divan var

Google telefonu G1'i tasarlayan Mike ve Maaike isimli tasarımcılar şimdi de bir otomobil tasarladılar. Alışılanın oldukça dışındaki yaklaşımları oldukça dikkat çekti.

Autonomobile veya ATNMBL dedikleri araç, dev panoromik pencerelerle çevrili. Hızı bir kenara bırakıp seyahat keyfine odaklanan bir tasarım. Yolcunun içine gömülüp rahat bir şekilde oturduğu bir divan var. Yolcu manzarayı izleyebileceği gibi içerideki eğlence sistemleriyle de vakit geçirebiliyor. Gereken elektriği çatısındaki güneş panelleriyle sağlıyor. Yolcu aracı hiçbir şekilde kullanmıyor. En azından tasarlanan bu. Yolcu uzaktan kumanda ile Google Earth üzerinden gitmek istediği yeri seçecek ve araç gidecek.

Yolcu koltuğu olarak bir divan var
Şimdilik sadece bir konsept ama çok ilginç bir konsept. Hızı önemsemeyen, rahatlığı ve yolcuğu ön plana çıkartan böyle bir araç çok büyük bir değişim demek. Ne yollar ne de insanlar buna henüz hazır değil. Yine de hayal gücünü harekete geçiriyor ve ilham veriyor.

Okuyucu Yorumları

Toplam 5 Yorum

ayak işlerinin bilgisayar ve robotlar(bilgisayarların uygulama parçaları) yapmaya başladıkça insanlar daha özel işleri yapmak için fırsat bulacaklardır...nasıl artık yükleri araçlar taşıyıp onlar kazıp, delip, kesip, yıkayıp, hesaplayıp, saklıyorlarsa ilerde bu konuda daha da ileriye gideceklerdir...bundan korksanız da bunu isteseniz de nasıl olsa o günler gelip çatacaktır...ya onu kullanıp ileri gidersiniz ya da kullanılırsınız bu kadar basit...

Süper ya bi tane almak lazım :)

sayfa sonunda yazılar resmin üzerinde gözüküyor. Sanırım bir kodlama hatasından kaynaklanıyor. Bilgilerinize.

Browser:chrome 2.0.172.33 (Benim browserımdan kaynaklanıyor olabilir ama şimdiye kadar böyle olmamıştı)

unicorn/bfirat

Aşağıdaki siyah tasarım, biraz şekilsiz bir tüplü televizyona benziyor:))

Ben de öyle bir sorun yok arkadaşım...

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir