Google Glass donanımı belli oldu

Google Glass'a gücünü verecek olan donanıma ilişkin en net bilgiler gelmeye başladı...

Google Glass donanımı belli oldu

Google'ın uygulama geliştiricilerin ve 1.500 dolar harcamaya hazır meraklıların kullanımına sunduğu Google Glass Explorer sürümünün teknik özelliklerine ilişkin ilk açıklamalar geldi.

Buna göre Glass, "yüksek çözünürlüklü" bir ekrana, 720p video kaydı yapabilen 5 MP çözünürlüklü kameraya, 16 GB SSD sürücüye ve bir günlük pil ömrüne sahip. Android 4.0.4'ün elden geçirilmiş bir sürümünü kullanan Glass'da, Texas Instruments firmasının ürettiği çift çekirdekli OMAP 4430 SoC işlemci bulunuyor. İşlemcinin saat hızı hakkında henüz bir açıklama yapılmış değil. Cihazda bulunan 1 GB RAM'in 628 MB kısmı uygulama geliştiricilerin kullanıma açık.

Bu teknik donanıma bakarak Glass'ın mevcut akıllı telefonlarla kıyaslandığında biraz "zayıf" kaldığını söyleyebiliriz. Ancak Google'ın tasarımı ve donanım tercihini yaparken hafiflik ve enerji tüketimi değerlerini dikkate aldığını unutmamak gerek.

Ender Duman

Okuyucu Yorumları

Toplam 7 Yorum

Google öyle bir yükselişte ki yakında bize beyninizle iletişim kurabileceksiniz diye beyinlere yerleştirecek çipleri buyrun size 4.nesil virüsler...

@03 May 2013 22:08 beyin.dll not found hatasını alacağımız günler çok uzak değil.

çıplak gösteren modeli yoldaymış.hadi gene iyisiniz :D

boynumuzu rahatlatacak bişey alınır

"Artık sizi fişlemekte zorluk yaşamak istemiyoruz, size sattıysak sizden başkası kullanamaz" denilebilecek kadar ileri giden bir şirketin ürünü olarak google glass, insan yaşamına girmesiyle artık silah olarak kullanılacaktır. Mahremiyet sınırları google belirliyor.

Bıktım bu uyduruk google yalanlarından. Tek amacı kişisel bilgilerimizi çalmak olan bir firmaya kim güvenirvmerak ediyorum .

hoh'layıp tişörtüne silenler de olcak(anlayana)

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir