Google Glass'ı bu simulatörle deneyin!

Google'ın gözlüğünü takınca etrafı nasıl göreceksiniz? Bu siteye girin; kendiniz öğrenin!

  • Ender Duman
Google Glass'ı bu simulatörle deneyin!

A'dan Z'ye Google Glass... Tıklayın...

Google'ın halen üzerinde çalışmakta olduğu Glass'ı deneme şansı bulanlar sadece geçen sene ve bu sene düzenlenen I/O konferansına katılan Amerikalı uygulama geliştiriciler oldu. 1.500 dolara satılan Glass Explorer sürümünün sunduğu kullanıcı deneyimi hakkında pek çok şey söylendi. Ama geniş kitlelerin, ne kadar merak ederlerse etsinler Glass'ı deneme şansı halen bulunmuyor.

Özellikle mobil sistemlerle ilgili danışmanlık hizmeti sunan Mutual Mobile firması herkesin Google Glass kullanmanın neye benzeyeceği konusunda bir fikir sahibi olması için özel bir siteyi yayına açtı. www.glasssim.com adresinden ulaşılabilen simulatör, son derece basit bir şekilde çalışıyor: Belirlediğiniz bir görüntüyü arka plan olarak atarken, başka bir görüntüyü Glass'ın bilgi ekranına yerleştirebiliyorsunuz. Uygulama bilgisayarınızın web kamerasını kullanmanıza da izin veriyor. Önceden hazırlanmış olan şablonlara yerleştirilen fotoğraflar sayesinde bir nebze de olsa "Google Glass deneyimi" yaşayabiliyorsunuz.

Elbette simulatörün tam bir Glass deneyimi sunmak gibi bir iddiası yok. Ancak gündelik hayatınızdan bir fotoğraf kullanarak, sonunda Glass kullanmaya başladığınızda neyle karşılaşacağınız konusunda bir fikir edinebilirsiniz.

Okuyucu Yorumları

Toplam 4 Yorum

Tam bir fiyasko olmuş ama yine de hiç kimse sana göre çok saçma şeyler için çok sıkıcı olmaya gerek kalmaz yani demek istediğim adam akıllı bir şeyi yoksa ben miyim arkadaş ya öyle bir şey yok anlayacağınız gibi ben hala uyumadım .

Yine mi sen??! Ya rastgele kelime tahminine mi basiyosun?

Tam bir fiyasko olmuş ama yine de hiç kimse sana göre çok saçma şeyler için çok sıkıcı olmaya gerek kalmaz yani demek istediğim adam akıllı bir şeyi yoksa ben miyim arkadaş ya öyle bir şey yok anlayacağınız gibi ben hala uyumadım _____________________________________________________________________ Beğensen şaşardık bol laf,no icraat

Benim beynimde mi bir sorun var, yoksa... Google Translate...I need your help!

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play