Google hizmetleri kırpılıyor!

Google "kış temizliğine" başladı; bazı hizmetlerini kapattı. İşte Google'ın son kurbanları!

  • Ender Duman
Google uygulamaları kırpılıyor!

Google'dan yapılan açıklamada, "kış temizliği" kapsamında rağbet görmeyen ürün, özellik ve hizmetlerin bir kısmının sonlandırılacağı belirtildi. Bundan en çok etkilenecek hizmetler Calendar ve Sync olacak.

4 Ocak 2013 tarihinden itibaren kullanıcılar randevu dilimlerinde yeni saat yaratamayacak. Mevcut randevu dilimleriyse bu tarihten itibaren bir yıl daha kullanılabilecek. Ayrıca "Smart Rescheduler" ve "Add gadget by URL" özellikleri de aynı tarihte sona erecek.

Microsoft Exchange ActiveSync protokolü sayesinde kullanıcıların Gmail, Google Takvim ve Bağlantılar özelliklerini kontrol edebilmesini sağlayan Google Sync 30 Ocak 2013 tarihinden sonra kullanılamayacak. Yapılan açıklamada kullanıcıların aynı veriye farklı yollardan ulaşabildiği, artık Google Sync'e ihtiyaç olmadığı belirtiliyor. Var olan bağlantılar kullanılabilecek ama yeni Google Sync bağlantısı kurulamayacak. Nokia S60 ve SyncML gibi eski cihazlara sunulan bağlantı sync hizmetine de aynı tarihte son verilecek. Son olarak, istemci uygulamalarının Google Data API beslemeleriyle ilgili sorunları görüntüleyip güncellemesini sağlayan Issue Tracker Data API uygulamasına 14 Haziran 2013 tarihinde, iOS ve Android için dijital müşteri kartı uygulaması Punchd'e ise 7 Haziran 2013 tarihinde son verilecek.

Okuyucu Yorumları

Toplam 11 Yorum

Active Sync desteğini kapanıyor bende outlook'a geçiyorum bu kadar safsata bir karar olmaz

hala acemi ve beceriksizsin gugıl bunu kabul et artık.....

neden kapatıyorsunuz arkadaş bırakın çeşitlilik olsun herkes bu hizmetleri kullanmak zorundamı kullanan var kullanmayan var size bir yükmü getiyor bu hizmetler

@17 Ara 2012 12:41 evet kullanılmayan hizmetler onlar için gereksiz masraf ve yük.

Kaldırma sakın takvimi ya, gerçi daha iyi birşey yaparlar kesinde ne bileyim sürekli kullandığım birşeydi :D

Kendinide kapatsa tamamende bizde kurtulsak bu keyfi kararlardan kurtulup işimize baksak. O zaman hiçbir servisin garantisi yok emek verip birşeyler oluşturacaksın Google keyfine göre istediğini kapatacak tamam ücretsiz ama en azından kullanıcılarının bir fikrini alabilirdi. Hiç iyi yolda değilsin google bakalım android seni kurtarabilecekmi?

Google'nın kuruluşu 1998 - Apple'nın kuruluşu 1976 Google'nın ürünlerinin piyasadaki kulanım oranı %78 Apple'nın kullanım oranı %17 , Google Andoid 2009'da piyasaya sürüldü Apple İos 2007'de piyasaya sürüldü, İos kullanıcı sayısı 100 Milyon Kişi, Android Kullanıcı sayısı 500 milyon kişi :D Hala google'ya acemi veya beceriksiz diyen varsa desin apple 36 yaşında google 14 yaşında :D yorumu size bırakıyorum . . .

@17 Ara 2012 17:18 evet çünkü apple her şeyi kendi yaptı ve o zamanlar hiç bilgisayar var mıydı sanıyorsun aptal. apple ilk defa arayüz kavramını ortaya çıkardı. microsoft hala msdostayken ve ezik google daha doğmamışken ilk modern bilgisayarı ortaya çıkardı. sonra çinden bi şirket fırtladı (ismi google olan ve klasik çin mantığını taşıyan çakmacı şirket) ve appleın neyi var neyi yok çaldı. eğer bu beceriyse evet en becerikli google..

gogul gogul gel de bana togul.

@17 Ara 2012 21:58 mal mı desem ne desem bilemiyorum

bir gün android'in de kırpıldığını göreceğiz.. tıpkı symbian gibi

Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play