Google'ı kim kapattı? Açıklıyoruz!

CHIP Online araştırdı: Google'ın kapanmasına neden olan davayı kim açtı?

Google'ı kim kapattı? Açıklıyoruz!
Google Groups: Artık sansürde

Yasakların ardı arkası kesilmiyor.

Google mesaj gruplarına erişim mahkeme kararıyla engellendi. Google hakkındaki kapatma davasını daha önce CHIP Online olarak sizlere yayınlamıştık.

Yasaklı alan ise http://groups.google.com adresinde bulunuyor. Ama içinizi ferahlatabilecek diğer haber ise, en azından Google'ın arama yaptığınız bölümü açık.

Yasak Mesajı ise aşağıdaki gibi:

Bu siteye erişim mahkeme kararıyla engellenmiştir.

T.C. Silivri 2. Asliye Hukuk Mahkemesi 14.03.2008 tarih ve 2008/15 Nolu Kararı gereği bu siteye erişim engellenmiştir.

Access to this site has been suspended in accordance with decision no: 2008/15 of T.C. Silivri 2.Civil Court of First Instance

Google Groups'u kapatan davayı kim açtı?

Google'dan açıklama:
Google yetkilileri yaptıkları açıklamada; ' Google.Groups'a Türkiye'den erişim, yapılan bir şikayet nedeni ile engellenmiştir. Kapatma kararının alınmasına neden olan dava konusunu inceliyoruz ve her zaman olduğu gibi Türk yetkilileri ile bu durumun en kısa sürede çözüme kavuşması için birlikte çalışmaya hazırız' dedi.

CHIP Online notu: Yaptığımız araştırmalar, şikayetin kamuoyunda Adnan Hoca olarak bilinen Adnan Oktar tarafından yapıldığına işaret ediyor. Konu, bir tartışma grubunda kişilik haklarına zarar verici yazışmaların söz konusu olması.

Detaylar netleştikçe sizlere buradan duyurmaya devam edeceğiz.


Google Groups'un kapatılması hakkında ne düşünüyorsunuz? Lütfen görüşlerinizi aşağıdaki yorum formunu kullanarak bize ulaştırın.

Etiketler:

Okuyucu Yorumları

Toplam 99 Yorum

Bizede bu yakışırdı.Aradabir böyle yasaklamalar olmasa Türkiye'nin bir yasaklar ülkesi olduğunu unutuyoruz. Yaşasın sansür yaşasın 19. YY yasaklar Türkiyesi. Aynen devam özgür bir ülke hayalini100 yıl geriden takip etmeye.

yaşasın google da yasaklandı yasaklara devam ne mutlu bize yine yanıltmadı bizi sözde yargımız selametle

microsoftun bi alakası olabilir mi ki acaba?
youtube google ? kullanıcıları kendi servsilerine yöndermiye çalışıyor olabilirler mi ? bakalım tekelci mic.

matbaanın gelmesi 100 yıl sürmüştü internet cabuk geldi hazmedemedik hindistandaki gibi kast olmalı interneti öyle önüne gelen kullanmamalı

Alıştık artık...
Biri çıkar youtube u kapatır.Biri çıkar google ı kapatır.Yasaklara alıştık artık,ama öğrendiğim çok büyük bir SIR var.
Türkiye özgürlükçü hukuk devleti DEĞİL!

gruplar kapalı değil erişime açık şu anda

Muz Cumhuriyeti olduk çıktık. Ne bu kardeşim yaw! Artık burama kadar geldi! Bari interneti de yasaklasınlar. Artık bunun önüne geçilmeli. Sayın devlet yetkilileri artık birşey yapın. Böyle giderse Afrika'dan beter olacağız. Allah akıl fikir versin daha ne diyeyim. Millet uzaya çıkıyor teknoloji en üst zirvede, Biz ise ha bire yasaklarla uğraşıyoruz. Korkarım yakında İran'ı sollarız böyle giderse...

Gereksiz bir kapatma.Ne olmuş yani siyasi tartışma olduysa.Google'ye yazsınlar siyaset diye heryerde tartışılıyor siyaset.Porno görüntülerde de bence bi sorun yok sonuçta Google bir arama motoru olduğu için bu gayet normal.Her türlü içerik aranıp bulunabilir...

yakında internet explorer'ı actıgımız anda "buraya erişim yasaklanmıştır" dicek walla, komple kapataklar bu geri kafalılıkla. artık dicek bisi bulamıyorum yazık yani...

bilgisayarda en çok kullandığım siteler 1, google 2, facebook 3,youtube ilk 3 ün 2 sine yasak geldi şimdide facebooka bekliyorum bi yasak o bari boynu bükük kalmasın yakında bilgisayarların adsl e direk yasak gelecek toptan çözecekler sanırım bu işi yazık diyorum başka bişey demiyorum

kardeşim hep de can damarlarımız yasaklanıyor nedense
temelli interneti kaldırında feraha kavuşun :D

bazı şeyleri kabul etmek lazım. türkiye her zaman gelişen ülke konumunda kalacak ne çökecek ne yükselecek ama daime böyle kalacak. umutsuz ada...

Artık bu yasaklar can sıkmaya başladı.Biz tepkimizi her ne kadar bireysel olarak göstersek de yeterli gelmiyor.Bizim birleşip toplu halde tepkimizi ortaya koymamız lazım.Bu nereye kadar böyle gidecek.İrandan bir fark yok aramızda.Orada google da yasak.Bu gidişle bizdede yakında kapanır google.Büyük kuruluşlardan kimse bir tepki kampanyası başlatmıyorki.Bu internet yasasında bir yanlışlık var ve acil olarak düzeltilmesi gerekiyor.

yakında yaşamak yasaklanırsa hiiiiiiç şaşırmam burası Türkiye yok öyle yaşamak...

qooqLedamıı yhok artık bea. arama motorunuda yasak site
yaptılar ya !

bu teknoloji bize fazla tamammen kaldırsınlar razıyım işin pisliğini çıkarttılar ttnetede helal alsun dünyanın en pahalı ve sansürlenen internetini bize hizmet diye yediriyo..

Valla şimdi girdim açılmış ama bence bu yasaklar gerekli. Nedeni yok...

Adnan Oktar benim kullandığım internete hükmedebiliyorsa gerçekten bayağa güçlenmiş bu adam ya..Ben bundan bunu anlıyorum.... İşte sadece bir kişi nasıl 70 miliyona hükmediyor apaçık ortada. Bu adam daha önce ekşi sözlüğü de kapattırmıştı. Yakında Google'ı da kapattırır.

o adını azıma almaya bile utandığım engelleten şahsiyet zamanın eksi sozluk ve bircok siteyinin kapanmasına neden olmustur.. biri su adamı engellese de bizde kurtulsak.. zaten insanlığa hiçbir faydası olmayan gereksiz bos yere oksijen tuketen biri..

adnan oktar kim ki?

Valla istedikleri kadar yasaklasinlar.Bunları yaptikca insanlari hackerlıga,korsanlıga yonlendiriyorlar,yok illa proxy ayarlariyla mi oynayalim illa?

İnternette yasak diye birsey tanımam arkadas ben devam et.Turkiye ben inandim gelisiyoruz.:@

"Şüphe ettiğimden bile şüphe ediyorum" diyen filozof gibi bir gün bu yasakçı zihniyet kendini de yasaklasa da madur olanlar kurtulsa. Çok merak ediyorum nereye kadar böyle gidecek ve nerde tavan yapıp tırmanan tepkiyle bu yasakçılar yerle bir olacaklar. Her zaman söylüyorum daha iyisini kurmanın yollarını bulmaya enerji harcamayanlar olanı insanların elinden almaya çalışmaktan vazgeçsinler. Mümkünse çözüm üretelim yasak değil...

herşeyin altından bu adnan hoca çıkıyor, maddi manevi zarar oldu bu ülkeye

internetin bişeyleri çıktı artık

Yakında msn i de yasaklarlar.. Biri o adama küfür eder bu adamda şikayet eder.. Kapatılır..

Yakında yaptığı bir şikayetle daha tümüyle internete erişimi kapattırmasın bu adı lazım değil şahsiyet?

bence türkiye'de acilen bilgi işlem suçlarını düzenleyen kanunların değiştirilmesi gerekiyor. çünkü sonuçta yargı hükümetin düzenlemekle sorumlu olduğu kuralları uyguluyor. öncelikle şunu anlamamız lazım internetin yapısı gereği internette insanlar engellenemez. sadece böyle kararlar alınarak komik duruma düşülünür.

Başlamışken Google'ı tamamen engellesinler. Sanki bazı yollar kullanarak bu erişim engeli aşılamayacakmış gibi ilkel yöntemler kullanarak sadece "zararlı" içeriğin bulunduğu adres engellenemeyecekmiş gibi güzelliklerle de dolu olan bir yolun tamamen kullanıma kapatılmaya "çalışılması" çok geçerli olacak. Lütfen biraz daha gerçekçi ve "emekçi" olalım. Yasalara aykırı içeriklerin kaldırılmasını hepimiz isteriz tabi ama bu tarz çözümler çözüm niteliği bile taşıymıyor.

Ozan Yasar

herşeyin altından bu adnan hoca çıkıyor, maddi manevi zarar oldu bu ülkeye

Bu ülkede hacıların,hocaların,şıhların,şeyhlerin bile hakkı korunabiliyor.İşte demokratik TÜRKİYE!!!

Bunlar Kapatacak şey arıyolar, ne olduğu farketmez...

daha kolayi var. Türkiye'nin internetinin fisini çekiversinler. onlar da rahatlasin biz de rahatlayalim. sonra dünyanin sonuna kadar diğer ülkeler gözünde madara olalim... hatta kendi gözümüzde bile madara olalim.. zamaninda dalga geçtigimiz ülkelerin yerine biz geçtik şimdi.. olaya bakin ilerliyor muyuz? geriliyor muyuz?

şuan açılıyor yasak falan yok

Googlenin ana domainini de yasaklayalım. Dünya reklam gelirinden muazzam bir para kazanıyor. Türkiyeden de bir sürü reklam alıyor.
Kime ne veriyor? Vergisini ABD ye ödüyor.

kapatılması çıok fazla işe yaramaz.bu suçu diğer internet sitelerinin gruplarındada işleyebilirler.önemli olan asıl şey bu iftira atan ve kişileri karalama yapan suçluları bulup cezalandırmak. Mağdur kim olursa olsun. Burda google ın olduğu kadar bu suça iştirak eden kişilerde suçludur

Siz ve diğer sektörde etkili yayın organları ve şirketleri seslerini daha güçlü çıkarmalı diye düşünüyorum.Yoksa bu saçma uygulama yarın google a facebook a yahoo ya diye gider durur.Sansüre olan tepkiyi bu tür davalar için ya da uygun kanunların düzenlenmesi için göstermenizi diliyorum.Bi hareket olursa biz kullanıcılarda destek oluruz mutlaka cidden komik durumlara düşüyoruz.

Türkiye akıllanmayacak, bu gidişle de akıllanamaz. Hala ders alınmamış, ne diyim güzel yurdumun geri kalmış insanları...

Bu iş artık komik olmanın ötesinde, hayret ve korku verici bir boyut almaya başladı. Deminden beri bişeyler yazıp yazıp siliyorum çok sert oluyor ister istemez. Allah sonumuzu hayır etsin diyorum sadece.

düşünce özgürlüğü fiil olarak gerçeklaşmediği taktirde her şekilde özgürdür.. aksi düşünceyi fiil hale getirdiği taktirde özgürlük diğer şahıslarıda kapsar onları kısar ve belli kalıplar dahlinde sokarsanız bu özgürlük değil tamamen saldırı olur.. bizdeki düşünce özgürlüğü gerçeğe dayanmayan şeyleri bile söyletebiliyor ki, bu bile bile yapılıyor..

onlar karanlıktan besleniyorlar aydınlık onların ölüm sebebidir. şairin dediği gibi onlar yılanlardır onlar çıyanlardır ekmeğimize aşımıza göz koyanlardır. söylemeye dilimde varmıyor ama kabahatın çoğuda senin ey halkım. bizleri yakıyorlar yanarkende etrafımızı aydınlatmaya devam edecegiz. aydınlığa ihtiyacı olan yararlanır dostlara selam olsun.

düşünce özgürlüğü fiil olarak gerçeklaşmediği taktirde her şekilde özgürdür.. aksi düşünceyi fiil hale getirdiği taktirde özgürlük diğer şahıslarıda kapsar onları kısar ve belli kalıplar dahlinde sokarsanız bu özgürlük değil tamamen saldırı olur.. bizdeki düşünce özgürlüğü gerçeğe dayanmayan şeyleri bile söyletebiliyor ki, bu bile bile yapılıyor..

Ben de Elazığ/Karakoçan Asliye Hukuk Mahkemesinden karar aldırıp Facebook u kapattıracağım .:) :) :)
Kapatma modası ...bu sene ...çok popüler.!!!!!!

bide kendilerini kapatsalar çok iyi olacak

bizim gibi zihniyete sahip ülkeler, alın işte bu kadar gelişebiliyoruz.
insanların kafalarının içini geliştiremediğimiz sürece hep geriden geleceğiz.
bu acı bir gerçek maalesef.

su anda www.google.com.tr adresi de acılmıyor bende diger bütün siteler acıldıgı halde sanırım o da yasaklandı yuh artık diyorum !!!

www.google.com.tr adresi engellendi... www.ktunnel.com adresinden google a girebiliyorum fakat direk google.com.tr ye giremiyorum yandık desenize sanal kütüphane kapandı var mı boyle bir sey ya

Arkadaşım elin gavuruna hakaret etseler sesiniz bukadar gür çıkmaz. Tamam birey özgürdür ama bir insanı aşağılayacak hakaret edecek kadar değil. Herkes haddini ve yerini bilmeli. Ayrıca Chip in de hedef gösterecek şekilde haber vermesini doğrusu kınıyorum. Umarım yorumum yayınlanır. Demokrasi bu olsa gerek..

adnan hoca senin anan nereli? sen ne biçim bi insansın? daha önce de ekşi sözlüğün kapatılmasının arkasındaki isim olarak gündeme gelmiştin. rahat bırak artık şu internet alemini.

çok saçma şeyler bunlar googlenin yapıcağı ne var orası yazışma yeri ve başkasının yazdığından google suçlu olamazki o adam rahatsız oluyorsa oraya girmez olur biter başkalarının girmesine neden engel oluyorki bukadar aptal ve gereksiz yasa olamaz yakında iran ve cuba gibi oluruz nette sadece ak parti sitesine girer ve orda dolaşırız saçmalık artık türk nsanının gelişmesini gerçekten istemiyorlar kendi içimizden engelleyenler hep çıkıyor

A Gazetesi hakaret var gazete kapatılmıyor, XY Tv de var kapatılmıyor
a sitesinde olunca tümden kapatıyorlar.

Eleştirilmekten ödü patlayan toplum olduk. Mümkün olsa herşeyi kapatacaklar Sansürün en büyüğü yapılıyor. Kim yazışıyorsa ona ceza verilsin birinin yaptığını 10 binlerce insan ödesin tuhaf

Adnan Oktar denen adam fikir özgürlüğünün önünde en büyük engeldir. Ateist siteleride kapatmaktan geri durmamaktadır. Litfen milletimiz bu aymazları görsün artık. Bunlar Süleymancı denen tarikata bağlıdır. ABD yaratılış ekibinden finans ve bilgi alarak bu işleri yürütüyorlar. Bu şahsiyetin yüzünden ülkemiz dışarıda gülünç bir hale gelmiştir. Neden mi? Çünkü Evrim konusunda batılı bilim adamlarının sözleri çarpıtarak ya da belirli cümlelerini alarak kitaplar oluşturup insanlarımızı bilimden soğutmaktadır. Ne yazık ki bazı savcılar bu işlere alet olabiliyor. Onların hangi gruplara hizmet ettiğinide biliyoruz...

Ülkeyi hacıların hocaların yönettiğin resmi kanıtı... (başka söze gerek yok)

artık hepten abarttılar interneti kapatsınlar tamamen onlarda rahat etsin bizde edelim her allahın günü acaba bugün nereyi kapadılar diyerek kalkıyoruz. ne kadar gerici bi zihniyet var bu insanlarda anlamadım gitti ya. resmen 3. dünya ülkelerinin yaptığı uygulamarı yapıyolar sonrada avrupa birliğine girelim diyolar bu kafayla o birlik hayalden ibaret olamaz.

Nasıl bir zihniyetiz. Cahiliz biz yaa. Geri kafalılıktan başka bişey değil. İlerleyelim derken arkamıza bakıyoruz.

bir çay kahvesinde yapılan suç oluşturan konuşmalar yapıldığında o çaybahçe si kapatılmıyor sorumlu olan o konuşmayı yapan insanlar burada mekan açık bi mekan amaçta belli.Google tek tek insanları tanıyamayacağı gibi neyin suç oluşturup oluşturmadığını bilemez.siteye girişteki bilgiler yanlışta verilebilir nasıl denetliyecek.

SİZ BU KAFAYLA .....

şuan açık

Bunlar daha iyi gunlerimiz, bir 5 yıl sonrasını düşünmek bile istemiyorum.

bence wikipedia.org sayfaları da kapatılmalı çünkü orada sözde ermeni soykırımı propagandası yapılıyor.

Yorumlar arasında google da p.rno çıkması normal çıkmalı diyenler var. Benim bir kızım var, ve bilgisayarında bir sürü engelleyici program kurulu. Çocuk bu, merak eder girer. Herşeyi ordan öğrenir. Çocuğumun ne yaptığını biliyorum diyen birçok anne baba da, aslında çocuğunun facebook a uygunsuz fotoğraflar koyduğunun, webcam msn aracılığıyla neler yaptığının farkında değil. Size internet üzerine bilgiler: Çin de google.com açık, ama p.rno sansürü uygulanıyor. Dubaide birçok site yasaklı, Türkiyedeki birçok haber sitesi bile yasaklı. Bazen yasaklar olmalı. Eroin satışı yasak olmasa, birçok genç daha rahat içecekti. Yasaklar gereklidir. Birşeyini çıkarmadıkça... Google.com da groups.google.com a daha özverili yaklaşmayı öğrenir belki ha ?

Siteler kapanınca değişen ne oluyor. Kafalar değişiyor mu? Eğer değişiyorsa kapatmaya devam etsinler. Eğer değişmiyorsa böyle basit işlerle uğraşmasınlar. Bu devleti çok düşünüyorlarsa gerçek adaleti sağlasınlar. Her kafadan bir ses çıkıyor. Bu devletin hali ne olacak Allah bilir. Sonu hiç iyi görünmüyor.

Adnan Bey veya herhangi başka birisinin mahkemede bir sitede kendi hakkında yapılan yorum hakkında site aleyhinde dava açması onun en doğal hakkıdır.

Bu gibi olaylarda dava açan kişi hakkında değil, davanın sonucu hakkında yorum yapmak yerinde olacaktır.

"Neden dava açtın, herkes -hakaret seviyesinde olsa bile- dilediğini yazar, söyler. Bu sözler karşısında ise senin yapman gereken uslu bir çocuk gibi yerinde oturup ses çıkarmamandır." demek kadar mantıklıdır?

Chip.com.tr'nin ise habercilik adına hakkını arayan bir insanı hedef olarak göstermesini de doğru bulmuyorum. Acaba Google Groups sitesindeki yorumlar neydi ki, Adnan Bey kendisini bu konuda dava açmak zorunda hissetti?

CHIP'in Notu:
Yapılan şey kimseyi hedef göstermek değil... CHIP sadece "haber verme" görevini yerine getiriyor ve hiçbir yorum katmadan, davayı kimin açtığına dair aldığı duyumları okurlarına duyuruyor.

Hiç araştırma yapmadan kapatılıyor bu siteler... imdb.com yerine imbd.com adında olmayan bir site kapatıldı. Hem de korsan film yayınlıyor diye.. IMDB nere korsan film nere ya.. Gülelim mi ağlayalım mı?? Keşke bu işten anlayan birilerini getirseler bu işlerin başına..

yaw o yazıyı kim yazdıysa ona açsaydı davayı daha iyi olur. cezayı o yazıyı yazana versinler.
bu kadar insanın suçu ne yaw analamadım gitti.

birisi de cikip su telekomu kaptsada kurtulsak

İnternet, bilgi gerektiren bir iş ve keyife göre site veya bölüm kapatılması yanlış. Araştırma ve bilgi şart. Ama önce eğitim.

son zamanların modası sansür!!!

Bazen evrim yerine "kötü mutasyon" olur, böylelerinin de doğmasına biyolojik bir mani yoktur ama tarih ve doğa el ele hepsini doğal seleksiyona uğratır, er veya geç.

bu siteler için biz türkiyenin kafa çalışmamakta koyacaksın youtube'a google'a editörler en ufak tartışmada çirkin video resim vb. olayda müdahale edecekler bak kapanırmı buralar bidaha ama yok işte warsa yoksa erişim engeli koysunlar

Türkiye İnsan Hakları Sözleşmesi'ni imzalayan ülkelerden biri. Ama nedense insanların özgürlüklerine sürekli olarak kısıtlama getiriliyor. Bu da Türkiye'nin insan haklarını çiğnediği anlamına gelir. Çünkü imzaladığı sözleşmeyi hiçe sayıyor. Bu sözleşmeyi imzalayan hiçbir ülke web sitelerine erişimi engellemiyor. Bunu yapan tek ülke maalesef Türkiye. Hem Avrupa Birliği'ne girmeye çalışıyoruz, hem de insanların özgürlüklerine kısıtlama getiriyoruz. O zaman ne yaparsak yapalım bu Avrupa bizi böyle kabul etmez. Hiç boşuna Anayasa'da değişiklik yapıp durmayın. Tek bir şey yapın. Bu sitelere erişimi engelleme olayına bir son verin.

bu insanlar yüzünden bilgi ve teknolojiden mahrum kalıyo millet bence sebep her ne olursa olsun google gibi bir firma türkiye açısından çok önem temsil etmektedir..!

yaw kapalı filan eğil. önce gidin araştırın ilgisi bile yok . paşalar gibi açıyorum okuyorum ben. isterseniz SS göndereyim.

ben girebiliyorum bi sorun yok bende

ben giremiyorum, yasaklı uyarısı geliyor. dns filan farkı olmalı sizde

Maalesef Türkiyede her şey ters orantılı gelişiyor.En yeni teknolojileri kullandıkça beynimiz buna paralel olarak geriliyor.Teknolojileri kullanan birer uygulayıcıdan öteye geçemiyoruz.Tahammülsüzlük had safhada. Karşımızdaki kendimiz gibi düşünmüyor,davranmıyor,herşeyi sorguluyor eleştiriyorsa hemen en kolay yönteme ve tabiiki en son teknolojiye baş vurarak yasaklama yoluna gidiyoruz.Doğada ve toplumsal yaşamda herşey Değişmekte ve gelişmekte.Teknolojilerde buna praralel gelişmekte.Yasaklar tamda bunedenle önümüzdeki süreçte sadece bir kavram olarak kalmaktan öteye gidemeyecek.

üzülürüm üzülürüm atatürk'e üzülürüm ne gerek vardı şu sıfatlar için uğraşmaya. atatürk hayatının heba etmiş bir hiç uğruna...

bizde hala bu zihniyetler varolduğu sürece biz biryere varamayız ama şöyle bir bakın bu yasaklanan sitelerede en çok girenler kim diye bu zihniyetin insanlarıdır zaten ne gelirse bunlardan geliyor bu memleketin başına saygılar...

kapatıldgı iyi oldu asında çok zaralı içerikler vardı....

ne olursa olsun internet özgürlük demektir. bu tip kapatmalar arttıkça bu ülkede yaşamak çok zor. kapatmak çözüm değil, düzeltielbilir ya da kalıcı bir başka çözüm olabilir mi diye düşünmek en doğrusu aslında. önemli olan sansürsüz bir internet ana daha temzi daha güvenli...

Turkiye de insanlar hala boyle seylere takiliyor
Internet sitesinin ersimi nasil engellenir
Nedeni ne olursa olsun bana cok sacma ve basit geliyor

Dünyada pek cok firma telif haklari yüzüne bu youtube dailymotion vs vs tarzi medya icerikli sitelere dava aciyor biz ise kapatma ile ugrasiyoruz.
oradaki diziler muzikler vs vs telif haklari olan izinsiz emek verilip yapilmis programlar onlardan youtube dolayisi ile google para kazanirken biz yalnis yerden vurmaya kalkiyoruz bu tarz dev sirketlere basa cikmak icin yasakci zihniyetle degilde kanuni hakla gitmekde fayda var.
Bugun dogan medya grubu Atv yada diger dogus vs vs butun gruplarin milyonlarca dolarlik dava acmaya haklari var o siteler icin yada sanatcilarin bence kapatma cözüm degil yola getirmek icin hakli oldugumuz yerden gitmekde fayda var.

arkadaşlar bu kapatma işinin artık iyice suyu çıkmaya başladı bi dur demenin zamanı geçmek üzere bir an önce bu tarz alanlarda yetkili ve bizim tarafımızda olanlarla görüşülüp bir politika belirlenip ciddi bir kurul oluşturulması gerektiğinin kanısındayım

şu adam kimdir de onun için kapatılıyor kim izliyor bu adamı yaa

yaa sizler aile olarak cinsellik verememişsen arkadaşlarını hiç tanımıyorsan porno sitelerinde kapatılsın diyorsun önce bilgi vereceksin sonra çocuguna gerisini bırakacaksın o senden dogruyu aldımı gerisi gelir zaten bunları vermedin mi porno siteleri kapatsan ne olur illahi birşeyler bulurlar

Teknoloji kavramı insanların meraklarından dolayı bugünki seviyesine ulaştı. İnsanlar çocukluk dönemlerinde doğru yönlendirilirse tabiki merajklarıda o yonde olumlu konulara doğru yönelecektir. Kıt bireylerin yönlendirmeleriylede kıt insanlar saçma sapan hareket edebilirler... sıkıldım bu konulardan.....

isteyen istediği kadar engellesin
internet diyorsun onlar engellediğini sanıyor
internet engellenemez
birazcık siyasi bir söyleme benzedi ama neyse

Böyle bir sitenin kapatılması hiç bir şeyi değiştirmez. Bu konuların konuşulduğu 10 larca hatta yüzlerce siteler var niçin onlar değilde böyle büyük bir şirket... objektif bakarsak bunun arkasında ya reklam var yada böyle büyük bir şirketin kamuoyuna karşı kötü gösterilmesi veya bu şirkete taraftar toplamak ki buda reklamın içine girer. Benim fikrimse kapatılmasın. Niçin? Çünkü bu şirket dünya kamu oyuna diğer lerinden daha fazla fayda sağlayan bir şirket. Böyle bir ufak sorun sebebiyle bazı şeyler bahane edilerek bu site kapatılamaz. Hem dahası da var. Kim ne bulmak isterse onu bulur internette. Faydalı veya zararlı bu kişinin kendisine kalmış. Ve bir kaç kişi burada kişilik haklarına zarar verici konuşma yapıldıysa bunun cezasını bu konuşmayı yapanlar çekmeli konuşmayı kayıtlara geçiren değil. Eğer konuşmayı kayıtlara geçiren ceza çakacekse o halde bu ülkede bir çok medya veya yetkili makamlar bu işi yapıyor onlarında ceza alması gerekmezmi...?.... biraz daha yazacak olursam banada ceza gelekcek ben daha fazla yazmayım:)

dns ayarlarınızı
4.2.2.6
4.2.2.5
olarak değiştirin free özgür nete kavuşun

Kişilerin bilgilenme hakkı ellerinden alınıyor Diğer taraftan haksızlığa uğradığını düşünen kişilerede bir link verip onlara da hak verilmeli bir davada hangi gurp surunluysa o gurup engellensin türkiye çapında tüm gazetelerin kapatılmasımı bir gazetenin kapatılmasımı ŞU MUZ DEVLETİ 5.DÜNYA ÜLKESİ KONUMUNDAN SIKILDIM ARTIK
MEHMET ALTUN

saçmalık, rezalet

engellemeyle bi yere varılmaz. insanlarımızın iyiliğini çok düşünüyorlarsa eğitim sistemini düzeltsinler.

tamam cesıtlı oyunlar ıle ınternet engelelnemıyor ne gerek var butur alengırlı oyunları yaomaya ısteyen ıstedıgını yazsın ama bır kac sartla devletın bolunmez butunlugunu zedeleyıcı ve anayasayagore agır tahrık ve tahrip edıcı sekılde konusulmadıgı takdırde olması gerek aslında solencek coksey var ama bunu ıcın benım soyleme bırsey ıfade etmez ama sadece ben yorummumu yaparım bu ulkede dusunce ozgurlugu var dıyen adam a sunu derım baskaların hakkını ve hukukunu duzenını bozacak bır uygulama yazacak olursan hertarafını kıtlerler bır bolumunu deıl sadece bu ulkede bırlık beraberlık oldugu surece vatanseverlık oldugu surece nedemek sensımdı dıyorsun ben yuotub gırıyorum yok suraya gırıyorum olmaz kardesım eger sen musluman ısen senın manevı degerllerını kıtabını kotu emelerıne alet edecek acıklamada bulunan ınsana daha tıraj ve rep kazandırmaya gerek yok uzuzn klafın kısası herkez haddını bılecek ve ınsanın dınıne mılletıne kıtabına ve manevı degerlerıne saygı gosterek ve lafımı Peygamber efendımızın su sozu ıle bıtırmek ıstıyorum arabun arabolmayana ustunlugu yoktur .herkez allahın yanında yaptııgı ıslerlere gore yer bulacaktır zamanında damınarkalı bır adam peygamber efendımız ıle ılgılı hakaretvarı laflar sarfettıgı zaman evınde kul olarak bulundu yanı yanarak bulundu herkez hakettıgı gıbı olür helal olsun savcıya sonuna kadar arkasındayım kardesım tamam ınternet ıyı hosguzelde teknolojıde ıyı ama dusunce ozgurlugunde var ama bır yere kadar nereye kadar millletin bolunmez buutunlugunu zedelıyecek laflar sarf ettımı kısı kısıler yaptıgı ıslerden dolayı bır yere sorumludur bedelınıde oder tesekkurler ...

herhalde en çok bill gates mutlu olmuştur :)

Hukuk devletinde yasaklar olacak tabi.Kişiler istemese de kanunların gereğini yapmak zorundalar.Ha çadır devletiyiz derseniz o zaman herşeyi serbest bırakın bireyler de sapıtsın.

bu tür uygulamalar yalnızca, daha çok yasadışı alternatifler aramaya itecektir kullanıcıları... zaten bu tür yasaklar yüzünden birçok "şey" bu ülkede yasadışı yollardan, yeraltından insanlara ulaşmıyor mu? herhalde repidshare'in parası fazla olduğundan onu hala kapatamadılar... ki ben kapanması taraftarı değilim herhangi bir sitenin... ulaşım engellenir birileri ona ulaşmanın olanağını üretir...

Daha önce şu habere yazdığım yorumu burada da yinelemek istiyorum. Bu yorumda bahsettiğim kafamızı kuma gömmemizden çıkar sağlayacak kesime bir örnek oluşmuş. http://www.chip.com.tr/konu/YouTube-yine-yasaklandi_6735.html

########################################
Wikinews'teki haber: http://en.wikinews.org/wiki/YouTube_banned_in_Turkey_once_again

Ayrıca Wikipedia'daki youtube engellemeleriyle ilgili başlık: http://en.wikipedia.org/wiki/Blocking_of_YouTube

Bu makaleye göre youtube'u engelleyen ülkeler; Ermenistan, Brezilya, Çin Halk Cumhuriyeti, Endonesya, İran, Fas, Pakistan, Suudi Arabistan, Suriye, Tayland, Türkiye ve Birleşmiş Arap Emirlikleri.

Bu tutumla ancak bu ülkelerle birlikte anılmaya ve kategorize edilmeye devam edeceğiz. Sorarım size bu ülkelerden kaç tanesi ile birlikte anılmak, kaçımızın hoşuna gider? Eğer bu sayı gerçekten yüksek ise ve böyle düşünenler çoğunlukta ise ne mutlu bizlere. Benim için bu sayı ne yazık ki oldukça küçük.

Kesinlikle yanlış anlaşılmasın; bu yorumu hiçbir halk veya herhangibir ülkenin vatandaşıyla ilgili zıt ve/veya olumsuz bir yargı vermek adına değil; bunu daha çok yönetim şekilleri, bilim&teknolojiye yönelik yaklaşımları, ayrıca vatandaşlarına ve yönetimleri altında tuttukları halklara sundukları haklar açısından değerlendirmek üzere belirttim.

Youtube'da ve daha pek çok sitede Türkiye'ye, Türk İnsanı'na, Türklük'e, Atatürk'e ve daha nicelerine hakaret eden "iç ve dış mihraklar" herzaman olacaktır. Bunu engellemenin yolu ise Türkiye'yi bu platformlardan uzak tutmaya çalışmak değil, olsa olsa bunu yapanları bu platformadan uzaklaştırmaya çalışmak olmalıdır.

Bu işi yapanların aynı tutumu sürdüreceğimizi bilerek, Türk insanının internet'ine ket vurmak için kasıtlı olarak bunu yapmadıklarını; bizlerinde bu gün youtube'u; yarın belki google'ı (daha geçende groups.google.com engellendi) sonra yahoo'yu; msn'i; hotmail'i derken bütün dünya ile aramızdaki internet iletişimini kapatmamız için çanak tutmadıklarını veya daha bunu akıl etmedilerse bile bunu yarın yapmayacaklarını kim iddia edebilir. Biz ise bu oyuna düşerek sadece ama sadece bu amacı güdenlerin ekmeğine bal süreriz.

Youtube'a erişimi engellemek, deve kuşu gibi kafamızı kuma gömmekten farksız geliyor bana (tabii ki bazı kesimlerin de işine gelicektir bu). Türk insanına yakışan ise başını kuma gömmek değil, karanlıktan çıkıp zorlukların ve kendine dil çıkaranların karşısında dikilmektir.

Mutlaka bu gibi durumlarda Türkiye tavrını belli etmelidir ama bunun yolu-yordamı, yasak adı altında kendi kendimizi biyerde cezalandırırcasına internetin fişini çekmek olmamalıdır. Türkiye youtube'a giremese de bu tip videolar youtube'dan gelip geçmeye devam edecektir. İşin kötü tarafı bizler o platformda varlığımızı sürdürmezsek, burada yeniden peydahlanacak olan bu videolara kim dur diyecek?

Bu iş iyice komediye döndü, bu kadar okul okumuş hakim olmuş insanlar nasıl böyle cahilce kararlar alabiliyorlar inanılması güç, google groupsda sadece yasaklanmaya sebep olan grubunmu sitesi yayınlanmaktaydı? BU YASAK YÜZÜNDEN O SİTENİN DİĞER BİNLERCE KULLANICISI MAĞDUR OLMADIMI? Bu tıpkı yüzlerce daireden oluşan bir sitedeki tek bir daire icinden atıyorum gürültüden dolayı şikayet geldi diye bütün site sakinlerini cezalandırmaya benziyor, böyle bir mantık olabilirmi? Bunlar ayrıca uluslarası platformda Türkiye Cumhuriyetine verilen ciddi zararlar değilmi? Bunun arkasında yatan sebebin malum zihniyetin olduğunu düşünüyorum, yani Cumhuriyet üstünde oynanan oyunların internet ortamındaki yansıması bunlar, yoksa o cüppeleri giyen insanların bu derece cahil olacaklarına inanmıyorum, yani çeşitli çevrelerin baskısı sonucu alınan kararlar olduğunu sanıyorum ve bu olaydan mağdur olan herkesi yani HER İNTERNET KULLANICISINI BU SAÇMA, ÇAĞDIŞI VE İNSANLARI MAĞDUR EDEN KARARLARINDAN DOLAYI BU KARARI VERENLERİ MAHKEMEYE VERMEYE DAVET EDİYORUM, BU İŞ TÜRK MAHKEMELERİNDE ÇÖZÜMLENEMEZ DURUMA GELDİYSE, İNSAN HAKLARI MAHKEMESİ VE BENZERİ MAHKEMELERE BAŞVURMAMIZ GEREKTİĞİNE İNANIYORUM.

her gün milyonlarca ziyaretçisi olan ve sadece eğlence için youtube da bulunmayan kaç milyon kişi var farkındalar mı?
artık önemli olan bir çok bilimsel deney, ameliyat, bilgi vs.. öğrenmek isteyenler için ne kadar bencilce bir davranıştır bu kadar buyuk bir eğlence ve bilgi platformunu kapatmak...
Atatürk'e hakaret edildi, muhammede hakaret edildi vs.. bunun çözümü siteye erişimi durdurmak değil yöneticileriyle görüşüp önlemini almaktır. zaten siz bu şekilde davrandığınız için halen daha 3. Dünya ülkesi olarak anılıyoruz bır çok ülkede....bırakında bunu yapan kişilere erişimimizi keserek değil de kendimizi ifade ederek cevap verelim...

biraz mantık lütfennnn...

bush a hakaret edilince forwayd leyip mail zinciri oluşturuyorsanız, tecavüz videosunu izleyebiliyosanız,
idam videosunu izleyebiliyosanız,
sex videoları izleyebiliyosanız,
işkence videolarını izleyebiliyosanız,
o zaman zaten mideniz yeteri kadar geniş demektir.
ve bi kaç kişinin eğlence olsun diye yaptığı hakaret içeren videolar yüzünden bizi CEZALANDIRMAK yerine onların CEZA almasını sağlayan bir zihniyet gerekiyor....

daha oncede bahswtmıs oldugum mevzudur arkadaslar
mılletın bırlıgını zedeleyıcı unsurlar oldugu surece erısım engellenır saoına kadarda engellnemesı gerekır sen kayıtsız kalırsan olmaz bu bır mıllı unsırdur yıne mevxunedır hakaret ıceren soler kıme Türk ulusunun onderıne kokune kadar kapatsınlar kopek gıbıde yalvarıp actırcaklar nedemek oluyoda sızler gırmek ıcın caba sarfedıyosunuz yazıklar olsunkı butur gırısımde bulunalara sebebı acık Ataturke ve turkluge hakaret ıceren serefsız bır ınanın vıdeosu yuzunden varsın gırmeyelım de anlasınlar yaptıkları hatayı...

Arkadaşlar Böyle sorunlardan kurtulmak için Dns deyiştirin
156.154.70.22
156.154.71.22
işte yeni dns lerniz

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play