Google'ın bilinmeyen yüzü!

Google'ın bu 10 hizmetini muhtemelen daha önce hiç duymadınız... İşte Google'ın bilinmeyen yüzü!

Google ürünlerinin sayısı, her geçen gün artıyor. Google zaman zaman, her ne kadar bu hizmetlerini acımasızca ve toplu bir biçimde kapatsa da ismini duymadığımız birçok hizmet hala yürürlükte ve kullanıcıların hizmetinde. İşte bunlardan bazıları:

1. Google Takeout: Bu hizmet sayesinde Google'daki verilerinizin bir arşivini bilgisayarınıza indirebilirsiniz.

2. Google Mars: Google Earth'ı duymuş olma ihtimaliniz yüksek. Google Mars ise uzay aracı iniş noktalarını kontrol etmenize, kraterleri incelemenize izin veriyor.

3. Google Health: Google'ın umduğunu elde edemediği ürünlerden bir tanesi olan Google Health'ün amacı, sağlık konusunda giriş sayfanız olmaktı. Hizmet 1 Ocak 2013'de resmen kapanacak.

Google SketchUp, Correlate ve diğerleri

4. Google SketchUp: Oldukça faydalı olabilecek bu hizmet ile 3D nesneler oluşturmak oldukça kolay. Topluluk tarafından meydana getirilen nesnelere bu galeriden ulaşabilirsiniz.

5. Google Correlate: Correlate, veri örnekleri arasındaki desenleri bulmanıza yardımcı oluyor.

6. Google Sites: İnternette kendi içeriğinizi paylaşmak istediğinizde Google Sites, iyi bir seçenek olabilir.

7. Google HotPot: Çok sayıda yemek öneri sitesinin yanında biraz garip dursa da, Google HotPot hâlâ hayatta. Hizmet, Google Places ile entegre oluyor.

8. What Do You Love: Hizmet, yaptığınız aramayla ilgili farklı Google ürünlerini araştırıyor ve size içerisinde dolaşması kolay bir sonuç sayfası gösteriyor.

9. YouTube Feather: YouTube Feather, aslında YouTube'un alt bir ürünü. 2009'da ortaya çıkan hizmet, hala deneme aşamasında ve YouTube'u "hafif" bir hale getirerek bağlantınızı ve web tarayıcınızı hızlandırmayı amaçlıyor.

10. Panoramio: Panoramio, kullanıcılara fotoğraflarını Google Maps üzerinde paylaşmalarına izin veren bir fotoğraf paylaşım topluluğu.

Zeynel A. Öztürk

Okuyucu Yorumları

Toplam 4 Yorum

Çok yararlı bir paylaşımda bulundunuz fakat çoğunu kmse kullanmıyor bazıları ise tarihi geçmiş olarak bakılıyor.

çok gereksiz hizmetleri var arkadas ya... hizmetmi aç gözlülükmü orasıda mechul tabi.Ama koskoca şirket biraz düşünmesi lazım

SketchUp halen mühendisler ve tasarım meraklıları tarafından kullanılıyor. Ayrıca yeni başlayanlar için güzel bir uygulama.

3 ünü türkiyede kullanan varmıdır acaba çok gereksiz

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir