Google'ın gerçek amacı ne?

Google, 1 Mart'ta yapacağı dev değişiklikle aslında neyi amaçlıyor, ne yapmak istiyor?

Google'ın gerçek amacı ne?

Google'ın gizlilik politikasını değiştireceğini duyurmasıyla birlikte kullanıcıları da haklı bir telaş sardı: Bundan sonra ne olacak, bizim için ne değişecek?

Google, 90'ı bulan ve tüm servislerine yayılmış olan gizlilik politikalarını tek bir çatı altında topluyor. Böylece internet devi, hem kendi hem de kullanıcıların işini kolaylaştırabilmeyi hedefliyor.

Ancak Google, işi her ne kadar basitleştirmiş olsa da, kullanıcıların bu gizlilik politikasını tam olarak anlayamadığını söyleyebiliriz; zira çıkan haberlere baktığımızda kullanıcıların kafasının bir hayli karışık olduğu görülüyor. İşte bu haberimizde bu gizlilik politikası ile Google'ın hayatınızda neleri değiştireceğini ya da değiştirmeyeceğini açıklıyoruz.

1 Mart'tan sonra ne değişecek

Google'ın yeni gizlilik politikası 1 Mart 2012 tarihi itibariyle hayata geçecek. Örneğin YouTube üzerinden kullanım alışkanlıklarınızı ve bilgilerinizi toplayan Google, YouTube üzerinden size daha iyi hizmet verebilmek için bu bilgileri kullanacak. Ancak YouTube üzerinden internet devinin topladığı bu bilgiler, Google'ın diğer servisi Google Plus'ta kullanılmayacak. Bu gerçekten de önemli bir ayrıntı.

Google arama verileri bir başka Google servisine aktarılmayacak. Siz Google hesabınızla giriş yapmış olsanız bile, Google arama geçmişinizi diğer servislerinde kullanmayacağının sözünü veriyor.

Yeni gizlilik politikası YouTube, Google arama ve diğer Google ürünleri arasındaki ayrımı ortadan kaldırıyor. Bunun anlamı ise şu: Tüm servislerde "tek" kullanıcı...

Okuyucu Yorumları

Toplam 5 Yorum

googl'ın işi zaten kolay aranan kelime sayısı 3'ü 5'i geçmiyo ki :D internette zaten herkes 1 gibi bişey :D

bilgiler toplanmaya devam edecek ama büyük bi titizlikle eğer patlak vermezse bu büyük bi başarı olacak google için,ama olurda patlak verirse tekrar değişime gider arada 2-3 yenilik sunup olayları kapatır

bing huzuru :)

En mantıklısı da bu... şeffaf...

insanlar binlerce fotoğrafını ve kişisel bilgisini paylaşıyor facebookta windowslive da... onlar çok mu güvenli?

ya bilişim hocası bi ödev verdi yok böyle ödev :/

Sen de yorum yaz