Google Maps'e bir yenilik daha eklendi!

Google Maps yeniliklere doymuyor: İşte Google'ın harita hizmetine eklenen son özellik...

Google, dünyayı bilgisayarınıza getiren Google Maps hizmetini geliştirmeye devam ediyor. Ve yeni eklenen bir özellik ile artık harita üzerinde incelediğiniz bölgeye ait webcam görüntülerine de görmeniz mümkün. Bunu yapmak için harita görüntüsü üzerinde, sağ üst bölümde yer alan "More" butonuna tıklayıp, açılan menüden "Webcams" seçeneğini işaretlemeniz yeterli. Daha sonra haritada beliren webcam simgelerine tıklayarak, görüntüyü aktif hale getirebilirsiniz.

Buradaki tek eksiklik, karşınıza gelecek olan görüntünün canlı bir webcam videosu olmaması. Karşınıza gelecek olan görüntü yakın zaman ait webcam görüntüsünden seçilmiş tek bir kare. Fakat sık bir aralıkta yenilenen görüntü, yine de size incelediğiniz bölgeye ait güncel bir anı aktarması açısından önemli.

Ümit Öncel

Okuyucu Yorumları

Toplam 2 Yorum

Google Earth'de İstanbul dahil bir çok yerin canlı cast görüntüsü vardı. Maps'ta iyi durmuş, hadi hayırlısı.

bu webcams de gösterilen kıyıları ne kadar süreyle izleyebiliyoruz ve ekranı kaplayabilecek netliktemidir. Turizmcilerin çok işine yarayacak bir şıkkı Google dünya insanlarına vermiş. Meşhur turist çeken kıyılarımızın bu hizmeti mutlaka olabilmeli.Düşünün tüm haber kanalları bile buraya bağlanıp taze canlı olarak olayları izleyebilirler tabii kayıda alınanlara ulaşmak isteyeceklerdir.Mesela Dalyanda tuhaf bir olay yaşanmış olsun kayıttakilere kimler ulaşmak isteyecektir. Google aslında UFO olayı yaşayan bir yerde webcam i varsa dünya bir anda bu hizmeti görmek isteyebilir.İşte can alıcı başka bir konu daha Volkan patlaması yaşayan bir ülkeye bağlanıp olayı tüm gerçek renkleriyle sunması.....

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir