Google Maps'e Trafik Kazası Raporlama İşlevi

Google Maps, yakında trafik kazalarını harita üzerinde görmenizi sağlayan bir işlev sunmaya başlayabilir!

  • Zeynel A. Öztürk
Google Maps'e Trafik Kazası Raporlama İşlevi

Waze, Yandex Navigasyon gibi uygulamalarda bulunan kaza raporlama işlevi, bazı kullanıcıların uygulamada gördüklerine göre Google Haritalar'a da geliyor. İşlev, kazanın rapor edildiği tarihi ve kullanıcının trafikte hala bir yavaşlama olup olmadığı konusunda emin olup olmadığını gösteriyor.

Google'ın beş yıl önce satın aldığı popüler uygulama Waze, kapalı yolları, kazaları, polis otomobillerini ve diğer trafik sorunlarını raporlamaya izin veriyordu. Google Haritalar'ın APK dosyasında yaklaşık iki hafta önce yapılan incelemeler, bu tür bir işlevin Haritalar'a geleceğinin ipucunu vermişti. İşlevin sadece test mi edildiği, yoksa gerçekten kalıcı mı olacağı bilinmiyor.

Waze'in kaza raporlama işlevleri iyi çalıştığından ve kaza saatini doğru gösterdiğinden, daha çok tercih ediliyor. Ancak Google Haritalar, sadece sürücüler tarafından değil, yayalar ve toplu taşımayla ulaşım için de kullanılıyor. Dahası Google Haritalar, yerel rehber ve tavsiye amaçlı da kullanılıyor. Bu yüzden iki uygulamanın çakışmayacağı söylenebilir.

Okuyucu Yorumları

İlk yorum yapan siz olun
Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play

Turhost

İlginizi çekebilir

Turhost