Google Now, Chome'a gelebilir

Android kullanıcılarının çok sevdiği bu özellik, Chrome ile çok yakında Windows'a gelebilir!

  • Zeynel A. Öztürk
Google Now, Chome'a gelebilir

Google, Android Jelly Bean'de sunduğu Google Now işlevini masaüstü bilgisayarlara getirmek üzere çalışıyor olabilir. Chromium projesine yapılan bir ekleme, Google Now teknolojisinin Chrome web tarayıcısına gelebileceğini gösteriyor.

Şu an Jelly Bean sahiplerinin kullanabildiği Google Now, hava durumu, trafik bilgisi, toplu taşıma bilgileri, maç sonuçları ve bulunduğunuz konuma göre çeşitli ipuçlarını bir araya topluyor. Bir rapora göre ise Chromium projesi geliştiricileri "Chrome için Google Now geliştirilmesine iskelet oluşurma" başvurusunu kabul ettiler.

Haziran ayında Jelly Bean'in en önemli özelliklerinden biri olarak tanıtılan Google Now, kendisini takviminiz ve aramalarınızla da bütünleştiriyor. Google, Google Now'a geçtiğimiz hafta geçiş kartı (boarding pass) işlevini de eklemişti.

Okuyucu Yorumları

Toplam 8 Yorum

Google Now geleceği olan başarılı bir Google uygulaması olarak tarihte yerini alacaktır...

Google Now'ı arama motoru olarak kullanmak dışında bir asistan gibi kullanabilen var mı Türkiye'de merak ediyorum. yalnızca google'da arama yapıyor. neden böyle?

@11 Ara 2012 15:16 ben de kullanamıyorum ve kimsenin kullanabildiğini görmedim. türkiye'ye kapalı mı acaba kullanım?

iyi olur gelirse. ama 4.1in altına getirmeyen bi firmadan beklenir mi bilemiyorum.

firefox ve safari kullananlar bunları okudu mu acaba

@11 Ara 2012 16:43 evet okuduk, yorumu da oaradan yazıyoruz.. İnternette kaliteli gezdiğinizi zannedip çok hızlı olanlardansınız, emin olun. :D

@11 Ara 2012 20:51 hakaret kullanmadan laf koyanlardan fakat internetten anlamayanlardansınız emin olun

vallah bende internet açık deil sadece evdeki internet üniversitedeki internet ile bağlaniyorum rutin hareketlerime algılamış olmalı iş olarak gözüküyor nekdr uzaklıkta olduğunu bastığmda navigasyona bağlanıyor öteki özellik ise mesela evdeki bilgisayardan gmail aracılığıyla not aldın internete bağlanır bağlanmaz telefon hemen algılıyor uyarı olarak çıkıyor google nowda Vallah güzel sesli konuşma hergeçen gün dahada iyileşiyor %98 anlıyor tam tamına şimdilik bukdr(Telefon=Galaxy Nexus 4.2.1)

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play