Google Pixel haftaya geliyor!

Sadece telefon ve tablet üretmek Google'ı kesmedi... İşte karşınızda Google Pixel ve sundukları!

  • Ender Duman
Chromebook Pixel haftaya

Kendi üretimi olan ilk bilgisayarı haftaya piyasaya sürmeye hazırlanan Google, rakiplerini zorlamaya kararlı gibi: Chromebook Pixel'in teknik özellikleri ve donanımı dikkat çekecek kadar güçlü.

Chromebook Pixel'in 12,85 inç boyutlu dokunmatik ekranı 2.560 x 1.700 piksel çözünürlük sunuyor. Bu da demek oluyor ki bilgisayar şu an piyasada bulunan diz üstü bilgisayarlar içinde en yüksek piksel yoğunluğunu sunan ekrana sahip olacak. Öyle ki Google kullanıcıların çıplak gözle tek bir piksel dahi göremeyeceklerini iddia ediyor.

Apple MacBook Pro'yla kapışmak üzere tasarlandığı her halinden belli olan Chromebook Pixel'in dokunmatik ekranı 3:2 en-boy oranına sahip. Diğer diz üstü bilgisayarlarla yan yana geldiğinde göze garip görünen bilgisayarın çok daha iyi bir internet deneyimi sunacağı iddia ediliyor. Bilgisayar, video görüşme sırasında klavyeden gelen sesleri engelleyen üçüncü bir mikrofon ve bileklere zarar vermeyecek şekilde tasarlanmış köşeler gibi farklı tasarım özellikleri taşıyor. Google yüksek piksel sayısıyla baş edebilecek güçte bir işlem gücü bulundurmaya dikkat etmiş: bilgisayarda Core i5 işlemci ve HD 4000 GPU bulunuyor.

Chromebook Pixel'in 32 GB sürümü önümüzdeki hafta 1.299 dolardan (2.300 TL) piyasaya sürülecek;  2.499 dolardan (2.700 TL) piyasaya sürülecek olan 64 GB LTE sürümünüyse biraz daha beklememiz gerekecek. Bilgisayarı satın alanlar, 1 TB boyutlu Google Drive alanını üç yıl süreyle ücretsiz olarak kullanabilecekler.

Okuyucu Yorumları

Toplam 11 Yorum

tasarımı tamamen macbook pro calıntısı birde kulandıgı isletim sistemi geregi sadece internete ve kücük applikasyonları kulanmaya yarar macbook pro ise genelde mobil sutudyo olarak kulanılıyor nasıl rakip olacak anlamıs degilim :D

@22 Şub 2013 16:15 bencede google sadece telefon tablet yapsın yaptığı bilgisayar etse etse 250 dolar eder ki o bile çok avrupa fiyatına

@22 Şub 2013 16:15 Mac e benzeyen pcler zaten var. böyle bir benzetme saçma zaten... eğer illa birşey benzetilecekse samsung a bakmak lazım touchpad dışında mac ile öyle aşırı benzerliği yok tasarımı adı olan chromebook a tam oturmuş. ayrıca maci studyo işleri için alan kişi sayısı oldukça az. genellikle millet hava olsun diye facebooka girmeye alıyor. zaten içinde windows da geldiğinden windowsu kullanan sayısı az değil... ortalama studyo işlerini windowstan adobe ve sony vegas ile yapan çok var. mac şart değil

@22 Şub 2013 16:15 arkadaş çok doğru ve gerçekçi bir tespitte bulunmuş...ama anlaşılan bazılarının yine zoruna gitmiş :)

Zaten böyle fanboylara kalsa dikdörtgen tasarımlı herşey eypıldan çalıntı. Azıcık kafanız çalışsın ya.

Sadece internette gezmeye yarayan bie cihaza 2300 tl cok fazla

fiyatı bir internet bilgisayarı için abartılı derecede yüksek... win8 iyi gider buna diyeceğimde 32gb ne ya resmen dalga geçmişler...

sanırım google kafa buluyor tüketicilerle bu nedir ya bir internet bilgisayarına 2500 dolar mı? Buna bu kadar para vereceğime retina macbook alırım.

Gördüğüm en saçma ürün, ikincisi de Microsoftun bükülen faresi

2300 Tl'yi veren adam üzerine biraz daha kor adam akıllı bir Ultrabook yada Macbook Air'ini alır hacı Google Pixel nedir ya :D Fotoğraf düzenleme programı qbi olmuş marka ismi yemezler gugıl abi ;)

boş ve gereksiz ürünlerin mimarı gugıl......

Sen de yorum yaz