Google, termostata bile reklam alıyor!

Google'ın açıkladığı yeni reklam politikası, google ürünlerini kullananları yine kızdıracak!

  • Cem Şancı
Google, termostata bile reklam alıyor!

Google, ABD'de devletin ticaret otoritelerine verdiği raporda, reklam politikası hakkındaki yorumlarla büyük ilgi topladı.

Google'ın, sahip olduğu tüm servis ve ürünleri, reklam alınabilir bir mecraya çevirmeye niyetli olduğu anlaşılan açıklamalarına göre, yakın tarihte 3.2 milyar dolara satın aldığı ev otomasyon servisi veren Nest ürünlerinde bile reklam kullanacağı ortaya çıktı.

Google'ın dijital gözlüğü Google Glass ve akıllı termostat Nest ürünlerine bile reklam alacak olması aynı zamanda bu ürünleri kullanan tüm kullanıcıların özel verilerinin, reklam verenlere de ulaşabilecek olması anlamına geliyor ve bu durum büyük tepki çekiyor.

Google'ın raporuna göre şirket, ABD dışında toplam 30 milyar dolarlık satın almalara da hazırlanıyor. Google, verdiği örnekte yakında reklamların dünyamıza nasıl gireceğini de gösteriyor. Akıllı buzdolaplarına, kendi kendine çalışan akıllı otomobillere, akıllı gözlüklere kadar reklam alacak olan şirket, böylece yaşamın her anına reklam sokmayı başarmış olacak. Dünya çapındaki kullanıcılarının bu reklamları giderek daha fazla oranda izleyeceklerini hesaplayan şirket böylece dünya çapında bir reklam pazarlama şirketine dönüşmüş olacak. Tüm bunların gerçekleşmesi için tahmini zaman ise sadece birkaç yıl... Hayatınızın her anına Google reklamlarının girmesine hazır mısınız?

Okuyucu Yorumları

Toplam 16 Yorum

heryerde reklam görmek çok sinir bozucu zaten bide adamlar buzdolabında reklam görünsün istiyorlar saçmalık.

ürünlerini almasın kimsede göreyim ben reklamı kime veriyor

Yoksa nasıl para kazanır batar maazallah(!)

her türlü reklam engelleyici yazılıma hazırım

google ürünü kullananlar o kadar at gözlüğü ile bakıyor ki bilgilerinin çalındığını ya önemsemeyecekler ya da buna inanmamakta direneceklerdir. hayatlarının reklamlarla dolu olmasından memnunlardır umarım.

@23 May 2014 23:32 En başından internetin kurulma amacı abd savunma birimleri arasındaki iletişimi ve istihbaratı hızlandırmaktı. İnterneti kullanan herkes bilgilerini paylaşmayı en başından kabul etmiş sayılır.

bu saçmalıklara rağmen google denen ıvır zıvır şirketi hala yaşıyor. tebrikler.

@23 May 2014 23:34 google geçmişini bir okusan google hakkındaki tuhaflıklar hemen göze çarpıyor.....

Ürünlerini kimse almayınca görürüm ben onları.

Her taraf reklam doldu reklamlar yüzünden internette gezemez olduk bir siteye gitmek için rahat 3 kere reklamı geç butonuna basmamız gerekiyor bütün bunlar yetmedi bide bu çıktı yakında rüyalarımızdada reklam gösterici bir teknoloji geliştirirlerse şaşırmayın.

bu reklamları engellemek için de bir yok bulacaklarına eminim onun için sıkıntı yok :-)

iki satır haberin çevresine 15 reklam yerleştiren chip online'ın da google'dan aşağı kalır yanı yok.

Google suyla mı çalışıyor kardeşim? Tabiki ki reklam alacak. Ayrıca senin kombi verini ne yapsın google? Çok sıcak su kullanıyorsan duş jeli, çok kalorifer yakıyorsan Gazprom reklamı mı gösterecek?

Reklam olacak tabii ama adım başı reklam olur mu ya

@25 May 2014 14:05 madem sen yap hatta heryere reklam koy yapablirsen o halde kullanacam. hadi nbakalım

iSheep yazarların Google nefreti neden acaba?

Sen de yorum yaz