Google'ın sloganı değişti: Doğru olanı yapın!

Alphabet ile birlikte, Google'la özdeşleşen efsanevi slogan da tarihe karıştı!

Google'ın sloganı değişti: Doğru olanı yapın!

Google bir holding şirketi haline dönüşümünü resmen 2 Ekim tarihinde tamamladı. Şirket artık Alphabet olarak adlandırılan yeni bir holding çatısı altında faaliyetlerini sürdürmeye devam edecek.

Alphabet Inc. oluşumu ile birlikte, Google'ın ilk olarak 2004 yılındaki halka arz sürecinde ortaya çıkan "Davranış Kuralları" metnindeki ikonik "Don't be evil" (Kötü olmayın) sloganı da tarihe karışmış oldu.

Geçtiğimiz Cuma günü gerçekleştirilen resmi lansman sonrası yayınlanan yeni Davranış Kuralları'nda; "Alphabet, bağlı kuruluşlar ve kontrollü iştiraklerinin çalışanlarının "doğru olanı" yapmaları gerektiği, hukuk çerçevesinde onurlu davranmaları ve birbirlerine saygılı olmaları gerektiği yer aldı.

Alphabet bu yenilikle birlikte Google'ın "Don't be evil" (Kötü olmayın) sloganını "Do the right thing" (Doğru olanı yapın) şeklinde değiştirmiş oldu. Yeni oluşumla birlikte şirketin resmi işlem kodlarında ise herhangi bir değişikliğe gidilmedi. Bunlar hala "GOOG" ve "GOOGL" olarak borsada işlem görmeye devam ediyor.

Onur Seven

Okuyucu Yorumları

Toplam 2 Yorum

Kötü de olsa doğru olduğunu düşünüyorsan, gerekli görüyorsan, yap.. Politikası mı acaba?

@Ömür El Müminin Tam da aynı şeyleri yazmayı düşünürken yorumunuzu gördüm. Aynen o şekilde değiştirdiler. Zamanında Chrome tarayıcısını hilelerle - çoğu programın içine adware gibi saklayarak kurdurmaya çalıştıklarında (Yandex'de aynı yöntemi denedi ve hatta kendini sistemin içine enjekte etmeye kadar ileri gitmişti) zaten bunun işaretini vermişlerdi. Bilge Baykuş

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir