Gözlüksüz 3D cep telefonu geliyor

3D TV'leri unutun: Bakın hangi teknoloji devi 3D cepleri piyasaya sürüyor? Hem de gözlüksüz...

  • Gökay Özbudak
Sharp'tan 3D telefon!
Sharp'ın 3D kamerasını içinde barındıracak...

3D'nin en büyük derdi gözlüklerden kurtulmak için Nintendo 3DS'ten sonra Sharp da bir adım atıyor. Sharp, bu yılın sonlarına doğru çıkaracağı akıllı telefonun üç boyutlu olacağını ve üstüne üstlük gözlük gerektirmeyeceğini açıkladı.

Sharp'ın yeni telefonundaki teknoloji, Nintendo 3DS'de kullanılanla aynı olacak. Bununla beraber akıllı telefona bir adet de 3D kamera yerleştiren Sharp, çekilen görüntülerin telefonda üç boyutlu olarak rahatça izlenebileceğini de açıkladı. Ancak tabii ki 3D görüntüyü tam olarak görebilmek için telefona, doğru bir açıyla bakmanız gerekecek.

Bu yılın sonlarında çıkacak tek 3D telefon Sharp'a ait olmayacak. Hitachi de bu yılın sonlarına doğru üç boyutlu görüntüler sunan bir akıllı telefonu piyasaya çıkaracaklarını açıklamıştı.

Okuyucu Yorumları

Toplam 3 Yorum

Insallah....

Daha önce Türk bilişimcilerin de 3D telefon çıkaracakları ChipOnline da açıklanmıştı ama yukarıda göremedim, galiba daha gelişim aşamasında. Türkler yapıyosa az ama öz yapıyo, mesela oyun sektöründe 2005 yılına kadar 1-2 oyunumuz varken, Crysis çıktı ve oyun dünyasına bomba gibi düştü, ardından yeni teknolojileri getirdi. Eğer Türkler 3D cep telefonunun arkasında durursa, o da 3D sektörüne en büyük katkılardan birini yapar...

Sony-nin tahti sallanacak galiba...P

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play