Güçlü Wi-Fi için 5 altın kural!

Kablosuz ağınızdan en iyi verimi almanız için nelere dikkat etmelisiniz? İşte TP-Link'in önerileri

Ölü bölge sorunu için çözümler

Ölü bölge sorunu için çözümler

Ölü bölge sorunu için çözümler

TP-LINK Türkiye Teknik Müdürü Önder Tayanç, ayrıca ölü bölgeler sorununu yok etmek için de kullanıcılara bazı önerilerde bulundu. Binaların yapısı nedeniyle kablosuz ağ sinyalinin evin ya da ofisin her noktasına ulaşamadığı durumlarda menzil genişletici (range extender) ya da erişim noktası (access point) ürünlerinin kullanılabileceğini belirten Tayanç, "Sinyal tekrarlayıcı bu cihazlar evin/ofisin yapısına uygun olarak seçilip kullanıldığında kablosuz ağda ölü bölge sorununu ortadan kaldırır. Evin/ofisin her noktasında dengeli bir şekilde kablosuz olarak internete bağlanılabilir" dedi. TP-LINK'in sinyal tekrarlayıcı ürünlerinin marka-model bağımsız olduğunu vurgulayan Tayanç, evrensel tekrarlayıcı modundaki bu ürünlerin her marka-model modem/router ile uyumlu çalıştığını ifade etti.

Özellikle çok katlı daire ya da evlerde (iki katlı vb) ise sinyal tekrarlayıcı yerine powerline adaptör çözümleri ile ölü bölge sorununun aşılabileceğine dikkat çeken Tayanç, "İki katlı yapılar ya da dekorasyonda kullanılan duvar giydirmeleri gibi bazı unsurlar nedeniyle yaşanan ölü bölge sorunlarında sinyal tekrarlayıcılar çözüm olamayabilir. Bu durumlarda elektrik hattını internet ağına dönüştüren powerline adaptörleri öneriyoruz. Böylece elektrik prizi olan her noktaya kablolu ya da kablosuz olarak interneti taşımak; ölü bölge sorununu aşmak mümkün oluyor" dedi.

Dünyada kablosuz ağ sektörünün açık ara lider firması olan TP-LINK'in çok geniş ürün yelpazesi bulunduğunu belirten Tayanç, modemden router'a, access point'ten antene, menzil genişleticiden USB adaptöre kadar  kablosuz ağın gereksinimi olan her tür çözüme sahip olduklarını söyledi.

BASIN BÜLTENİNDEN DERLENMİŞTİR

Okuyucu Yorumları

Toplam 5 Yorum

bizim ev biraz uzun bir odadan diğer odaya 50 metre kablo çektik şimdide laptoptan wifi paylaşıyorum =D tek sorun lapton açık kalması bizde ekranını kapatıyoruz..

@31 May 2014 06:00 powerline adaptör ;)

@31 May 2014 06:00 uzun bi evin var peder zenginmiş anlaşılan :D paraya kıyda bahsedilen ürünlerden al laptobu boşuna yorma cortlamasın :)

Ben evin dışından wi-fi ye erişmek için modemi pencereye yöneltip arkasına tepsi koyuyordum :) böyle yapınca tepsi çanak antenlerde ki gibi yansıtıcı görevi yapıyordu böylece dışarıdan çok daha iyi çekiyordu ;)

Mecbur duvarın yanına koyuyorum nereye koyam başka, tahta portmantonun üzerinde

Sen de yorum yaz

 Bu konuda okuyacaklarınız
1
2
Ölü bölge sorunu için çözümler
CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir