Hacker'lar Boş Durmuyor!

Hacker'lar şimdi de Facebook ve MySpace gibi sosyal ağ sitelerini tehdit ediyor.

  • Selim Öztürk
Facebook ve MySpace tehlike altında mı?

Güvenlik şirketi Fortify Software, Facebook ve MySpace'e yönelik ciddi saldırıların olabileceği konusunda uyarıda bulundu.

Fortify Software Ürün Pazarlama Bölümü Müdür Rob Rachwald'a göre bu hacker'lar, Facebook gibi sosyal ağ sitelerini saldırı için en iyi hedef olarak görüyorlar.

Kullanıcıların, bu tür sosyal ağ sitelerine girmesi ve kaydolması karmaşık bir olay değil ve bu sitelerin karşılaşacabileceği olası saldırıları engelleyecek güçlü bir bariyerde yok.

İşin daha da kötüsü hacker'ların geliştirdiği yazılımlarla en amatör bilgisayar kullanıcısının bile bu sitelere saldırabilmesi mümkün.

Okuyucu Yorumları

Toplam 12 Yorum

Bu kadar kişinin bilgisini, resmini, özelini ve ilişkilerini barındıran bir platformun güvenliği yüksek olsa dahi hackerlar tarafından ilgi görmesi önlenemez sonuçta ve şu tarihe kadar hep gördük, bilgisayar dünyasında "yapılamaz" diye birşey yok.

o yazılımlar milyon dolarlara satılıyor, yazılıma ulaşmak kolay olsa da satın almak zor... En amatör pc kullanıcısı satın alamaz yani...

aman hacklesinler kapatsınlar facebook vb sitelerini cok gereksız ve sıkıcı turden sıtelerdır

kendı gorusumdur

By : FatalError

onur bahsettikleri belki bilmiyorsundur ama Facebook un içerisinde kullanıcıların kendilerinin geliştirdikleri Apps ler yani uygulamalar.
Eğer ciddi zarar verebilecek bir uygulama geliştirirlerse bütün Facebook hikayesi son bulabilir. Bu konuda dikkatli olunması gerekiyor. Bilgiler kullanılarak sadece siteyi çökertme ya da zarar verme gibi bir olaydan çok daha büyük olaylara sebep olabilir...

O yüzden neymiş ? : Facebook kullanmicakmişiz :P

Kayıt olunurken yanlış isim, doğum tarihi, yanlış yer/konum bilgisi vb bilgilerimizi girmek çözüm mü değil mi birde bu var. Bu yazdıklarımın bir bağlantısı etkisi varmı bilmiyorum ama yinede üyeler bu saldırılardan nasıl korunacak, napmalı ne etmeli vb bilgiler verilse iyi olurdu...Yinede FaceBook, MySpace vb bu devrin Internet dünyasının bir gerçeği...

amaannn banane ne yaparlarsa yapsınlar

Ftp si kırın güzel bi index basın Bu siteye mahkeme kararyla erişim engellenmiştir diye bakın bakalım ne oluyoo :D uzun bi süre türkiyeden anlaşılamaz ttekekom kapattı sanarlar :D
aslında yapmayı düşünmedüm deyil sadece sistemde açık bulamadım ama ben bulmadım başkası mutlaka bulur ve adını duyurur

Valla Yapsınlar iyi olur zaten recep ivedik de söyledi amele kaynıyor isteseler bir dakikada facebook duman olur.

Chip Dergisi'de Facebook'u hackleyin diye makale yayınlamıştı sanırım :D
Aldım dergiyi okudum , sadece profil resimlerini büyütmeyi öğrendim .

FaceBookta bulunan acıklar var ama işe yaramayan acıklar bu acıklarda kişilere yonelıktır basıt bı veri tabanı vardır ama bunu destekleyen bınlerce yazılımla donatılmıstır.

evet bi arkadaşımız haklı o bulmayabilir ama birileri vardırrr bi yerlerde...for life to by erdemx

arkadaslar facebook hackleyın hangı sayısında vardı ?

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play