Harley Davidson müjdeyi verdi

Harley Davidson'ın uzun zamandır beklenen sıra dışı modeli için tarih, kesin olmasa da verildi!

  • Levent Öztürk
Harley Davidson, elektrikli motor üretecek...

Harley-Davidson küresel talep kıdemli Yardımcı Başkanı Sean Cummings'in söylediğine göre şirket, önümüzdeki beş yıl içerisinde tüketiciler için bir elektrikli motor üretecek. Uzun zamandır LiveWire adını verdikleri elektrikli motosiklet prortotipi üzerinde çalışan Harley'in tüketicilere yönelik ilk modelleri de, böylece piyasada olacak.

Harley Davidson'ın bu duyuruyu yapmış olması, en azından 5 yıl sonra bu yeni araçla karşılaşacağımız anlamına geliyor. Harley-Davidson CEO'su Matt Levatich'in The Wall Street Journal'a söylediğine göre firma, şu anda batarya teknolojisinin gelişmesini beklemekte.

Harley-Davidson'ın güçlü bir marka görüntüsü var. Hatta bu görüntünün, belki de Dünya'daki en güçlü görüntülerden biri olduğu söylenebilir. Sonuç olarak Harley-Davidson'ı bilmeyen insan sayısı oldukça az. Analistler, firmanın başarısının "zamanla beraber değişebilmesine" ve genç satın alıcılara hitap eden pahalı motosikletler üretmesine bağlı olduğunu söylemekte. Elektrikli araç üretimine geçmek de bu yolda atılacak sıradaki adım olabilir...

Okuyucu Yorumları

Toplam 3 Yorum

O ses, o titreşim olmadıktan sonra...

@17 Haziran 2016 10:35 Umarım fake de olsa ses efekti verirler

Sokağa çıkamayacak bir motor. Garaj bekleyen, 6 sene sonra 4500 km'de evden atılan sokağa çıkamamış bir poster motoru. Gençlerin eline geçmesi de çok düşük bir ihtimal. Harley ve BMW neden çok pahalı? Gençlerin, hele alt ve orta sınıf gençlerin eline hiç geçmesin diye. Üst ve süper gelir seviyesindeki gençler de tehlikeli oyuncaklardan uzak durmalı, veliahtlık vaziyetleri. 40-50 yaşlarına gelince bazıları alır. İşte bu yüzden bu motorlar sağlam zannedilir. Japonlar gibi değildir. Maksat hobidir.

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play

Turhost

İlginizi çekebilir

Turhost