Hepsiburada.com'un tasarımı tamamen yenilendi

Dev alışveriş sitesi Hepsiburada.com, baştan aşağı yenilediği tasarımıyla karşımızda!

Hepsiburada.com'un tasarımı tamamen yenilendi!

Türkiye'nin lider e-ticaret platformu hepsiburada.com, müşterilerine daha iyi bir online alışveriş deneyimi yaşatabilmek için kendini yeniledi. Dünyanın en ileri tasarım ve yazılım teknolojileri kullanılarak yenilenen hepsiburada.com sitesi, kullanım kolaylığı sağlayan özellikleriyle dikkat çekiyor ve kullanıcılara kişiselleştirilmiş bir deneyim sunuyor. Modern ve ferah görünümlü bir yapıya kavuşan hepsiburada.com'un yeni menü yapısı da alışverişe hız kazandırıyor.

Türkiye'de e-ticaret sektörünün en büyük oyuncusu olan hepsiburada.com, müşterilerini yenilenen yüzüyle karşılıyor. Online alışveriş deneyimini kolaylaştırmak, müşterilerin aradıkları ürüne hızlı bir şekilde ulaşması sağlamak için tasarımda ve yazılım teknolojilerinde baştan aşağıya yenilenen hepsiburada.com, e-ticaret sektöründe çıtayı yükseltti. Yenilenen hepsiburada.com ferah bir görünüme kavuştu. Müşteriler siteye girdiklerinde öne çıkan kampanya ve ürünleri kolayca görebiliyorlar. Siteye entegre edilen tavsiye motoru sayesinde müşteriler kişiselleştirilmiş bir deneyim yaşıyorlar. Sitenin üst kısmına alınan ve istendiğinde genişleyebilen yeni menü yapısı, kullanım rahatlığı sağlayan temel özelliklerden biri olarak dikkat çekiyor.

"Responsive design" teknolojisi ile ekrana göre şekilleniyor

Hepsiburada.com, "responsive design" olarak adlandırılan yeni nesil tasarım çalışması ile farklı ekranlara uygun çözümler sunuyor. Yeni tasarımla devreye alınan özellikler sayesinde hepsiburada.com'un, masaüstü bilgisayar, tablet bilgisayar ve akıllı telefonlar için olmak üzere üç ayrı sürümü bulunuyor. Hepsiburada.com, kullanıcıların girişi yaptığı ekrana göre şekilleniyor. Menü başlıkları, görseller, yazı fontları cihaza göre otomatik olarak şekillenerek, alışverişin kolayca yapılmasını sağlıyor. Kullanıcılar mobil cihazlarının ekranlarında parmaklarıyla kaydırma veya zoom yapmak zorunda kalmıyor.

Hepsiburada.com'da ana sayfa ile birlikte ürünlerin yer aldığı detay sayfaları da yenilendi. Detay sayfaları da rahat gezilebilen, ferah bir görünüme kavuştu. Kullanıcılar ürünlerin tam ekran büyütebildikleri fotoğraflarını, ürün açıklamalarını, özelliklerini, taksit ve iade koşullarını, kargo bilgilerini, hediye çeki fırsatlarını, yorumları kolayca görebiliyorlar. 

"Tavsiye Motoru" devrede

Hepsiburada.com Pazarlama Grup Başkanı Özgür Doğan: Yenilenen sitemizde Tavsiye Motorunu ve Pazar Yeri platformunu da devreye aldık"

Hepsiburada.com Pazarlama Grup Başkanı Özgür Doğan, daha iyi bir kullanıcı deneyimi sunma amacıyla tasarımda köklü bir yenilik gerçekleştirdiklerini belirterek şunları söyledi: "Yaptığımız bu son hamle ile e-ticaret sektöründe çıtayı yükselttik. Tavsiye Motoru özelliğini de kullanıcılarımıza sunarak, online alışveriş deneyimini kolaylaştırdık ve kişiselleştirdik. Yeni tasarımın sonuçlarını hızlı bir şekilde görmeye başladık; hepsiburada.com'un performansı önemli ölçüde arttı. Sitemizin yeni tasarımını müşterilerimizden gelen geri bildirimler, onların ihtiyaçları ve talepleri doğrultusunda oluşturduk. 6 aylık süre içerisinde 20 binden fazla geri bildirim topladık. Beta versiyonu 6 milyon kişi test etti. Sadece bununla da yetinmeyerek, öncü kimliğimizle mevcut ihtiyaçların ötesine geçen çözümler sunmaya çalıştık. Yenilenen sitemizde Pazar Yeri platformunu da devreye aldık. İlk etapta siteye 100 binin üzerinde yeni ürün eklendi. Perakende sektörünün kaçınılmaz dönüşümünü hızlandıracak olan Pazar Yeri platformumuz, e-ticaretin yaygınlaşmasında bir dönüm noktası olacak."

Hepsiburada.com Ürün Geliştirme Müdürü Gökhan Besen: "Dünyanın en ileri teknolojilerini kullandık"

Hepsiburada.com Ürün Geliştirme Müdürü Gökhan Besen ise şunları söyledi: "Yeni hepsiburada.com 14 farklı ülkeden gelen çok uluslu bir ekip tarafından geliştirildi, yani oldukça global bir proje diyebiliriz. Agile metodolojisinin uygulandığı projede dünyanın en ileri teknolojileri kullanıldı. Yeni tasarımın çıkış noktası responsive tekniğiyle mobil, tablet ve masaüstü bilgisayarlarda senkronize çalışabilecek, görüntülendiği ekrana uyum sağlayabilecek, daha kullanıcı dostu bir arayüz geliştirmekti. Özellik olarak mobil, tablet ve masaüstü sistemlerin omnichannel mantığında senkronize çalışmasını sağladık. Müşteriler mobilden sepete ekledikleri ürünleri daha sonra tablet veya masaüstü bilgisayarlarından alabiliyorlar. Genel olarak daha sade ve anlaşılır bir tasarım hedefledik. Eski site ile yeni site arasındaki geçiş sorunsuz bir şekilde gerçekleşti. Yeni siteyi devreye aldığımız anda hepsiburada.com'da 10 bin müşteri ürünleri inceliyor veya alışveriş yapıyordu. Müşterilerimiz geçişten hiç etkilenmeden işlemlerine devam ettiler."

BASIN BÜLTENİNDEN DERLENMİŞTİR

Okuyucu Yorumları

Toplam 10 Yorum

Çok kötü olmuş. Ben beyenmedim.

Girdim baktım epey değişiklik var güzel mi evet ben beğendim kişiye göre beğeni değişebilir... ancak benim esas beğenmek istediğim fiyatlar lütfen onlarda değişiklik yapın...

bildigin çöp olmuş eskısıne donulmelı

yenimi gördünüz.. malesef bende beğenmedim..

Bende geri bildirim yapmıştım, çok kötü oldu. Tasarımın sıcaklığı ve kullanım kolaylığı çok önemli. Rakipler bununla bir adım öne geçecekler.

Güvenlik konusunda çok berbat bir site. geçenlerde hesabım başkasının eline geçti, o kadar yazdım konuştum ancak günler sonra müdahale edildi. o da hesabımı silerek, çözüme bak. hesabımı geri almayı bırakın bunu ciddiye alan bile olmadı. ki orda benim bi sürü kişisel bilgim başkasının eline geçti. Bilgilerimiz kime emanet siz düşünün artık. Umarım bu mesajı yayınlamazsınız ve kendinize yakışanı yapmış olursunuz.

Epeydir bu görünümde zaten.

Artık, Hepsiburada'dan alışveriş yapmıyorum. Hesapta %40 indirimli ürünü bile piyasadan daha pahalı oluyor. Uzun yıllar çok alışveriş yaptım, hatta bir ara açılış sayfam idi. Mazide kaldı aşkımız. Yeni arayüz hayırlı olsun.

Galaxy note 8 tabletimde ekrandan yanlara taşmış vaziyette açılıyor ve büyütüp küçültemiyorum da, kullanmak tam bir işkence. Defalarca uyarmama rağmen dikkate alan yok ve yine de devreye soktular bu berbat tasarımı. Zaten bu tasarıma geçtikten sonra girmiyorum siteye. Zamanla ziyaretçi sayısındaki ve haliyle satış rakamlarındaki anormal düşüşten anlayacaklardır hatalarını.

ben begenmedim çok kötü olmuş

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir