Herkes cebinden video izleyecek!

Yapılan bir araştırmaya göre, gelecekte herkes cep telefonu üzerinden video seyredecek.

Herkes cebinden video izleyecek!
Yapılan bir araştırmaya göre, gelecekte herkes cep telefonu üzerinden video seyredecek.

Cep telefonunuzu sadece mesaj göndermek ya da telefon görüşmelerini yapmak için mi kullanıyorsunuz? Yoksa işi biraz daha ileri bir noktaya götürerek cep telefonunuzla internete bağlanıp, video izlemek için herhangi bir ücret ödeyen azınlıkta mısınız?

Azınlık diyoruz; zira bugün için cep telefonuna video indiren ve bunun için bir ücret ödeyen kullanıcıların sayısı bir hayli az. Ancak bu durum çok yakında tersine dönebilir; en azından Pyramid Reseach'ün yayınladığı son raporu bunu iddia ediyor.

Pyramid Research'ün yayınladığı bu son rapora göre, günümüzde videoları ücretli olarak cep telefonundan izleyenlerin sayısı dünya genelinde 100 milyonu buluyor. Ancak yine aynı rapora göre, 2014 yılına kadar bu rakamın 500 milyona ulaşmaması için hiçbir sebep yok.

Bu anlamda büyümenin daha çok Asya-Pasifik bölgesinde görüldüğünün özellikle altını çizen rapor, Latin Amerika ülkelerinin de bu akımdan fazlasıyla etkilendiğine vurgu yaptı.

Selim Öztürk

Okuyucu Yorumları

Toplam 4 Yorum

türkiye de 2030 a gelsek bile video için para veren çıkmaz.indir convert et at cebe izle herkezin böyle yaptığına eminim.

bunun bide araştırmasınımı yapmışlar bunu aklı başında olan herkes bilir tamamen zırvalamılar

Ben cep telefonunun yalnızca cep teledonu olarak kullanılmasından yanayım. Kamera, Mp4 Oynatıcı gibi aygıtların ayrı olarak satın alınmasından yanayım. Bir kaç damla deniz suyu değdi, telefonumla birlikte bilgisayar, kamera, oynatıcı hepsi birden çöpe gitti, yedek parçası telefon fiyatını geçtiği için onarılamadı. Bilgisayarlı olduğu için bataryası kullanmasam bile 24 saatte bir dolum gerektiriyordu. Büyük olduğu için cepte taşınırken tuhaf duruyordu. Şimdi hepsini ayrı ayrı satın aldım ve hem daha ucuz hem daha performanslı oldu. İhtiyacım olanı yanıma alıyorum. Telefonun bataryası 2 yıl sonra dolum kabul etmeyince, yan sanayi pili de randıman vermeyince zaten 2 yıl sonra hepsi yine çöpe gider. Paramızı kullanırken bunlara da dikkat etmemiz gerekir. Saygılar.

cepte vidyo olayı bu 3g sınırsız 49 lira olursa türkiyede patlar
3g den 10gb sınırlı 29 lira olursada kullanıcı sayısı çiddi derecede artar demedi demeyin sonra fakat bu kadar iletişim yükünü operatör kaldıra bilirmi işte o zor...
ama bence cepte video olur bu büyük tach ekranlı modellerde calışırda yani

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir