Herkes Sizi Gözetlesin

Özel hayatınızı insanlarla paylaşacak kadar cesur musunuz? Biri bizi gözetliyor yarışmasına katılamadıysanız CHIP size bir şans daha sunuyor. Bu yazıyı okuyarak pekala siz de internet üzerinden hayatınızı canlı olarak yayınlayabilirsiniz.

Herkes Sizi Gözetlesin (Sayfa 3)

Capture edilen görüntülerin internet sunucusuna gönderilmesi
Gelelim görüntünün bir sunucuya aktarılma işlemine. Bu aşamada dikkat etmeniz gereken nokta; sunucu adresi ve kullanıcı adı ile parolayı doğru yazmanız ve sunucuda saklanacak görüntünün fiziksel lokasyonu ile transfer yöntemini doğru olarak belirtmenizdir. Aksi takdirde sunucuya göndereceğiniz resimler ya doğru yere ulaşmayacak ya da aktarım esnasında transfer kopacak ve bozuk bir yayın yapmış olacaksınız.

Basit Arayüz: Oldukça basit bir menüsü bulunan KabCam ile resimlerinizi hızla internet'e aktarın

Eğer dosyanızı uzaktaki bir sunucuda tutacaksanız Enable FTP Upload seçeneğini işaretlemeniz ve beraberindeki seçeneklerden ayarları yapmanız gerekir. FTP Server kutusuna bağlanılacak Ftp sunucusunun adresini tam olarak yazdıktan sonra Username ve Password kutularına sunucuya bağlantı yapmanızı sağlayacak kullanıcı adı ve şifrenizi ekleyin. Directory kısmına sunucuda görüntü dosyasının bulunacağı fiziksel lokasyonu belirtin ve Filename kutusuna ise kaydedilecek resim adını yazın. Only While Online seçeneğini işaretleyerek transferlerin sadece online olduğunuz zaman yapılmasını da sağlayabilirsiniz. Use Passive Transfers seçeneği ile pasif transfer modunu kullanmak isteyip istemediğinizi belirtebilirsiniz. Eğer internet’e çıkışınız bir proxy sunucu üzerinden yapılıyorsa gerekli ayarları Use FTP Proxy seçeneği altından yapmanız gerekir. Eğer sunucunuz kameranın bağlı olduğu ya da direk olarak ulaşabileceği fiziksel alandaysa Enable FTP Upload seçeneğini işaretlemeden direk olarak Save As File seçeneğinden de yararlanabilirsiniz.

Etiketler:

Okuyucu Yorumları

İlk yorum yapan siz olun
Sen de yorum yaz