HTC One'a çok sert Nokia darbesi!

Nokia'nın HTC karşısında kazandığı son büyük zafer, HTC One'ın geleceğini tehlikeye atıyor!

HTC One'a çok sert Nokia darbesi!

Kendisine ait mikrofon teknolojisini izinsiz olarak kullanmakla suçladığı HTC'yi mahkemeye veren Nokia, ihtiyati tedbir kararı aldırdı. Firma HTC One modelinde kullanılan mikrofonun, daha önce Lumia 720 modelinde de kullanılmış olan kendi geliştirdiği teknolojiye dayandığını iddia ediyordu.

Nokia meselede asıl sorumlunun, iki firma için de mikrofon üretimi yapan ST Microelectronics firması olduğunu belirtiyor. Nokia, söz konusu mikrofon bileşenlerinin kendisi tarafından geliştirildiğini ve sadece kendisi için üretilebileceğini iddia ediyor. Davaya konu olan ve HTC One ile Lumia 720 modellerinde kullanılan mikrofon bileşenlerini haberimizin başındaki resimde görebilirsiniz.

Konuyla ilgili bir açıklama yapan HTC yetkilileri, karardan dolayı hayal kırıklığına uğradıklarını belirtiyorlar: "Kararın işlerimiz üzerinde bir etkide bulunup bulunmayacağını tespit etmeye çalışıyoruz. En kısa zamanda alternatif çözümler bulmaya çalışacağız."

Ender Duman

Okuyucu Yorumları

Toplam 20 Yorum

nokia nereye el atsa kurutuyo :D

Talihsiz HTC, üretim sıkıntıları bir taraftan patent davaları bir taraftan umarım yakın zamanda HTC One piyasada görürüz.

iyide htc deki daha eski 302 rev , Nokia daki 307 bunu geliştirmişse duşuk numaralı olanı geliştirmiş olamaz. ayrıca htc ye değil ST Microelectronics dava açması gerekmezmi sonuşta htc satın almış burdan htc yi bağlayan nedir.

Nokia uğraşmasın artık toparlanamaz.

Bu kadar aptalca haberler yapilmasin ya nokia darbe vurmusmus hey allahım

Sen misin Samsunga plastikçi diyen. Kapak olsun.

bir htc cihazının içine bakın birde nokia kalitesine

@24 Nis 2013 21:29 Sen birde sony cihazlara bak sanki uzaydan gelmiş gibi :)

baktılar bu telefon piyasaya çıkarsa süpürecek.sürekli bi engel çıkarıyolar.bu varken kim takoz alır?(fanboyluk yapmayın)

@Andro senin yaptığın fanboyluk gibi yapmasınlar dimi haklısın.

@Andro laf at ve kaç. Çok iyi android çocuğu.

@25 Nis 2013 11:26 cümlelerimde fanboyluk içeren bi yer göster bana?

@25 Nis 2013 12:43 burdayım ziyaretçi çocuk

@25 Nis 2013 11:26 neyin fanboyluğunu yapıyorum.ömrümde kullanmadığım htc'nin mi yoksa 4 yıldır kullandığım nokianın mı?

merhaba, HTC Dünya marksdigir,?fakat Nokia ozama bir zamandi..simdi bu mikrofonu başka bir firma üretiyor,ve bilindiyi gibi Noki Fin marksidir,fakat çin'de üretiliyor.

@24 Nis 2013 21:45 bilindiyi gibi değil sevgili Türkçe özürlü arkadaşım. Ne kadar sığ olduğun aldığın negatif oylardan belli kaç doğumlusun sen ? Saygısız bir nesilsiniz zira.

@24 Nis 2013 21:45 yazmayı öğrenmeden bu foruma girebilmeyi nasıl başardın onu merak ediyorum..

nisan 26 da turkcell turkcell magaza.com uzerınden on satısa baslayacakmıs gordugum kadarıyla 32 gb lık versıyon

Dün 21:29 Aynen:) Fabrikada Degilde Ogrencilerin Elinde Yapilmis Mal Gibi Duruyor.Birde Suna Kaliteli Demezlermi.Kamerasina Hic Deginmeyelim Bile:)

Nokia ve HTC sevdiğim iki telefon ama Nokia bir tane. Bu arada ben de defalarca aynı hatayı yapıyorum: bir telefonun kendisine uygun kullanıcısı vardır, bu yüzden daha iyi veya kötü telefon yoktur. En dandik Android telefon bile kullanma amacınız belliyse işinizi çok ucuza görür (galaxy Y), telefonu sırf moda için veya havası için bile almak serbesttir para varsa, veya babaannem gibi tek amacı mobil görüşme ise 3110'dan iyisi yoktur, herkese sevgiler

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir